YEREL
Giriş Tarihi : 21-01-2022 16:29   Güncelleme : 21-01-2022 16:29

ACAR YARIYIL TATİLİ MESAJI YAYINLADI

ACAR YARIYIL TATİLİ MESAJI YAYINLADI

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler bugün karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, öğrenciler ve eğitim çalışanları için tatil mesajı yayınladı. Acar mesajında, ikinci dönem de yüz yüze eğitime devam edebilmek için tatilde de salgın koşullarına ve tedbirlerine uyulması gerektiği vurgusu yaptı.

Acar Mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Öğrenciler, Değerli Velilerimiz ve Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Uzun bir salgın süreci ve çevrim içi eğitimler sonrasında 6 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze başladığımız eğitim öğretim yılının ilk yarısını bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayız.

Eğitim kenti güzel ilimiz Artvin’de yüz yüze eğitim ile birlikte bizler; öğrencilerimizin bilişsel, sosyal ve psikomotor becerilerinin geliştirilmesi için 2200 öğretmenimiz ile salgına rağmen büyük bir heyecanla çalışmalarımızı yürüttük ve öğrencilerimize hem sağlıklı hem de başarılı olabilecekleri ortamları sağlamak için gayret ettik.

2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk yarısı biterken veli ve öğrencilerimizden isteğimiz, ikinci dönemi de yüz yüze eğitim ile devam ettirebilmemiz için günümüzdeki salgın koşullarına ve tedbirlerine hassasiyet göstermeleridir. Okullarımızı sizlerin desteği ile ikinci dönem de açmak ve yüz yüze eğitim ile çocuklarımızı okullarımızda görmek en büyük arzumuzdur. Bunun yanında çocuklarımızın tatili verimli geçirmeleri, eğlenmeleri, kitap okumaya devam etmeleri ve ikinci yarıyıla hazır bir şekilde okullarına dönerek eğitimlerine devam etmeleri de bizler için büyük bir öneme sahiptir.

Bu duygu ve düşünceler ile salgın devam ederken okullarımızın açık olması ve yüz yüze eğitime devam etmesi konusunda hassasiyetlerinden ötürü okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize, bu konuda okullarımıza vermiş oldukları desteklerden dolayı kıymetli velilerimize, okullarımızda salgın tedbirlerine uyarak gösterdikleri sorumlu davranıştan dolayı sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ederim.

2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında sağlıkla yeniden bir araya gelmeyi temenni eder, iyi tatiller dilerim.”

Ayla ALKAN