YEREL
Giriş Tarihi : 11-05-2022 12:10   Güncelleme : 11-05-2022 12:10

Acar’ın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

Acar’ın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. Acar mesajında, “Engelli bireylerimizintoplumda yaşayan tüm bireyler gibi devletimizin sağladığı her olanaktan faydalanmaları için önündeki engelleri kaldırma konusunda her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” dedi.

Acar mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Engelli bireylerimize karşı duyarlılık ve farkındalığın arttırılması amacıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihlerini Engelliler Haftası olarak kutluyoruz.

Engelli bireylerimizin toplumda yaşayan tüm bireyler gibi devletimizin sağladığı her olanaktan faydalanmaları, sosyal yaşama katılımları ve eğitim almaları konusunda üstümüze düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyor ve onların önündeki engelleri kaldırma konusunda her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.

Eğitim, sanat, spor, edebiyat ve birçok alanda engelli bireylerimize fırsatlar sunduğumuzda onların ne kadar başarılı olduğuna bizler bizzat şahit oluyor ve bu başarıları ile büyük bir onur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, engelli bireylerimize ve onların her zaman yanlarında olan fedakâr ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam dilerken hayatın birçok alanında göstermiş oldukları başarıların devamını diliyorum.”