YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2022 13:30

AÇÜ BiG uygulayıcı kuruluş oldu

AÇÜ BiG uygulayıcı kuruluş oldu

Artvin Çoruh Üniversitesi BiGGirişim ortaklık yapısında 2023-2025 Yılları Arasında Uygulayıcı Kuruluş Olmaya Hak Kazandı.

Artvin Çoruh Üniversitesi, TÜBİTAK 1512 BİGG Programı’nın Uygulayıcı Kuruluşları arasında BiGGirişim ortaklık yapısında yer alıyor.

Girişimcilik hareketini bölgede yaymak ve girişimcilerin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan ve Üniversitemizin ortak kuruluş olarak yer aldığı “Doğu Karadeniz Girişimcilik Hareketi” projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Sekiz paydaşın yer aldığı konsorsiyum, teknoloji ve yenilik odaklı, yüksek ticari değere ve Ar-Ge potansiyeline sahip ürünlerin/hizmetlerin, fikir aşamasından katma değeri yüksek ürüne/hizmete dönüştürülmesi ve bu ürünlerin/hizmetlerin ticarileşmesi konularında girişimcilere destek verecek.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi yürütücülüğündeki Projede Üniversitemizle birlikte Bayburt Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi ile Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı (Vakıfbank) ortak kuruluş olarak yer alıyor.

Gündem ArtvinGündem Artvin