YEREL
Giriş Tarihi : 03-11-2022 10:24

AÇÜ Heyeti Sekapark’ı Ziyaret Etti

AÇÜ Heyeti Sekapark’ı Ziyaret Etti

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ihtisaslaşma kapsamında Artvin iline ve ülke geneline katma değer sağlayacak ürünlerin kazandırılması temasında Artvin Çoruh Üniversitesi heyeti, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark A.Ş. Tıbbi Aromatik Bitki Üreticiliği ve Turizm İşletmecilik Yatırım firması ziyaret etti.

Buradaki programda işletmenin Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon Tesisi ile üretim, distilasyon, paketleme ve depolama tesislerinde incelemeler yapılmıştır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştirakçisi Sekapark Tıbbi Aromatik Bitki Üreticiliği ve Turizm İşletmecilik Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Habip Aşı ve Tarımsal Hizmetler Müdürü Hakan Kutal tarafından tesiste yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Üniversite heyeti Demonstrasyon Bahçesi ve son olarak Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Yerleşkesinde bulunan tıbbi nane ve melisa yetiştiriciliği yapılan arazide incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerde ayrıca Üniversite ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKAPARK A.Ş. Tıbbi Aromatik Bitki Üreticiliği firmasının yapabileceği ortak projeler istişare edilmiş ve bu kapsamda iş birliği protokolünün hazırlanması konusunda mutabık kalındı.

Programda Artvin Çoruh Üniversitesi TABMER’de üretimi yapılan fitokozmetik ürünler hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.

AÇÜ

Gündem ArtvinGündem Artvin