YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 11:19   Güncelleme : 06-01-2022 11:19

AÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Erzurum’da

AÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Erzurum’da

AÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümünden bir grup öğrenciler Öğr. Gör. Kemal Torpuş koordinatörlüğünde ATUDER 60. İKYD Kursuna katılım sağlamak için Erzurum’a gitti.

Artvin Çoruh Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümünden bir grup öğrenciler ( Menekşe Demir, Kübra İşcan, Buse Nur Doğrul, Nilay Demirci, Tuba Daloğlu, Elmas Dursun, Kerem Arslan, Mehmet Tekindağ, İrfan Hasten) ve Öğr. Gör. Kemal Torpuş koordinatörlüğünde, 25-26 Aralık tarihleri arasında Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) tarafından Atatürk Üniversitesi Uygulama Otelinde düzenlenen 60. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursuna ( İKYD ) katıldılar.

Torpuş, 2 gün devam eden kursun hem teorik hem de uygulamalı eğitim şeklinde devam ettiğini vurguladı. Kursa katılan öğrenciler ise eğitimden oldukça keyif aldıklarını, kendileri için çok verimli bir eğitim olduğunu ve ATUDER ailesi ile tanışma fırsatı yakaladıkları için tarif edilemez bir mutluluk yaşadıklarını ifade ettiler.

 ATUDER 60. İKYD Kursu düzenleme komitesi adına Prof. Dr. Zeynep ÇAKIR tarafından eğitimde başarı gösteren öğrencimiz İrfan Hasten’e İlk ve Acil Yardım (Editör: Prof. Dr. Başar CANDER ) kitabı hediye edildi. Eğitim sonunda Öğr. Gör. Kemal Torpuş ve öğrenciler tarafından kursun düzenlemesinde emeği geçen hocalar ve düzenleme komitesi adına ATUDER ailesine çiçek takdim edildi.