YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 11:40   Güncelleme : 13-01-2022 11:40

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Akyürek Hopa TSO’ya 3’üncü Dönemde de aday

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, 2022 yılında yapılacak olan oda başkanlığına bir dönem için tekrar aday olacağını açıkladı.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek basın emekçilerinin basın bayramını kutlamak için kahvaltı programı düzenledi.  Programda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akyürek, bir gazetecinin “oda seçimlerinde aday olacak mısınız” sorusu üzerine bir dönem daha aday olacağını belirtti.

Özellilke bir dönem daha aday olacağını vurgulayan Başkan Osman Akyürek, “2022 yılı ayı ve günü belli olmamakla birlikte bir seçim süreci başlamış oldu. Ben de 2022'de 4 yıllık yeniden seçim süreci başladığında aday olacağımı açıkladım. Umut ediyorum ki hedefimiz bir dönem daha bu görevi icra etmek. Dolayısı ile üç dönemle Ticaret ve Sanayi Odası sürecini tamamlamak istiyoruz. Nasip olursa 2022'nin görünen nisan-mayıs ayları gibi bir seçim dönemi görünüyor erteleme olmadığı takdirde bu takvim içerisinde ben ve ekibim ile birlikte yeniden Hopa Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine bir dönem için talibiz. Neden bir dönemi Israrla söylüyorum çünkü zaman çok hızlı geçiyor.Artık nasip olur 2026 da yeniden bu işe niyetli olan arkadaşlarımızın hem önü açılmış olur bugünden planlama yapanlarımız olur. Çünkü Hopa Ticaret ve Sanayi Odası ülkemizin en önemli odalarında biri buraya iyi kadroların gerçekten ilçemize, ilimize ve bölgemize katkı sunacak arkadaşlarımızın Bugünden hazırlanmaları için bir anlamda yol açmak için bir dönem daha talibiz” dedi.

Türkiye’nin en güçlü odalarının arasında bulunduklarını ifade eden Osman Akyürek, “2013 yılından bugüne kadar odamızın geldiği mesafe bellidir. Türkiye'de en güçlü 22 oda arasında yer almaktayız yani 365 oda ve borsa içerisinde değerlendirildiğinde 75 sıradaki bir oda olmak kolay iş değil. Bugüne kadar daima bir plan ve program içerisinde çalıştık Ticaret odalarının görev ve aslında üyelerin hak ve menfaatlerini korumak ve geleceğini planlamak için yasal düzenlemelerin yapılmasını sağlamak için çalışmalar yapmak. Beraberinde ilçenin ve bölgenin sosyal ve kültürel alanda katkılarda bulunmak biz bunları düzenli bir şekilde hem ihtiyaçlı vatandaşlarımıza eğitim ve destekle öğrencilerimize hayatın içerisinde ihtiyaç hâsıl olan, sel felaketinde sıkıntılı günlere kadar her alanda içinde olduğumuz bir sürece paylaştık paylaşmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

İlk günden itibaren kendileri için basının desteğinin çok değerli olduğunun bilinci ile hareket ettiklerini söyleyen Akyürek, “Bugün dünya çalışan gazeteciler günü diye adlandırmak isterdik ancak sadece bu ülkede kutlanıyor çalışan gazeteciler günü bu vesileyle bir araya geldik. Öncelikle gününüzü gönülden kutluyorum, hayırlı uğurlu olsun. Umut ederim ki basın haklarını, mücadelelerini yerinde ve zamanında alır karşılığını bulur diye temenni ediyorum. Biz Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2013'te seçilen bir ekibiz bugüne kadar basının desteği bizim için çok önemliydi” ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER