YEREL
Giriş Tarihi : 13-06-2022 11:17   Güncelleme : 13-06-2022 11:17

ADD Arhavi Şubesinden Bahar Şenlikleri

ADD Arhavi Şubesinden Bahar Şenlikleri

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Ve  “Bahar Şenlikleri Spor  Müsabakaları Finali 

Atatürk Ortaokulu 5.6.7.8. sınıflar arasında  kızlar ve erkeklerden kurulu futbol takımları ile spor müsabakaları düzenledi. Final maçı sonunda Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi de etkinliğe katılan 250 öğrenciyi tebrik edip katılım Belgesi verdi . Törene Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürleri Süleyman Hilmi Güney ve Melih Türedi katıldı.

ADD Başkanı Emine Hekimoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri (Cumhuriyet) ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak" diyen büyük önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerini sosyal, kültürel, sportif alanda zeki, çevik ve ahlaklı yetiştiren okullar  hepimizi gururlandırıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Haftası çerçevesinde Spor Müsabakaları düzenleyen okullarla iletişim içinde olduk.

Bütün ümidimiz olan gençlik, öğretmenlerin eseridir. Arhavi’de eğitimdeki başarı takdire şayandır. İdarecisinden öğretmenlerine, öğrencilerinden velilerine kadar takdirle karşıladığımız okullardan biri de olan Atatürk Ortaokulu 5,6,7,8.sınıflar arasında hem kız, hem de erkekler arasında futbol  karşılaşmaları düzenledi. Beden Eğitimi öğretmenleri Rıdvan Bulut, Gamze Vona ve Burhan Yılmaz’ın  organizasyonu ile yapılan Futbol Müsabakalarında kız öğrencilerin de futbol oynamalarından, ayrıca  ilçemizde bir çok lisede de kız futbol takımları olmasından gurur duyduk.

Okulun sosyal kültürünü farklı sınıf düzeyinde kaynaştırmak için yapılan bu etkinlikle aynı zamanda öğrenciler stresten uzaklaşıp eğitim yılını, sevdikleri futbol etkinlikleriyle bitirerek mutlu oldular.

Düzenlenen bu organizasyonun finalinde Belediye Başkanımız ve Milli Eğitim Şube Müdürlerimizin da katılımıyla hazırlamış olduğumuz Katılım Belgelerimizi öğrencilerimize verdik. Ayrıca okulumuza Mikasa voleybol topu armağan ettik.

Törene katılan Belediye Başkanımız Sayın Vasfi Kurdoğlu’na, Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Süleyman Hilmi Güney ve Sayın Melih Türedi’ye, okul müdürü sayın Şuayip Koparmal’a, Müdür yardımcısı sayın Bora Duymuş’a, Spor Müsabakalarına katılan 250 öğrenciyi çalıştıran Beden Eğitimi öğretmenleri Rıdvan Bulut, Gamze Vonave  Burhan Yılmaz’a teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimize de başarılar ve iyi tatiller diliyoruz. Gelecek eğitim dönemde bu tür etkinliklerde yine buluşacağız. Yaz sezonunda yapacağımız etkinliklerde buluşmak üzere sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi