YEREL
Giriş Tarihi : 03-07-2021 11:04   Güncelleme : 03-07-2021 11:04

AFAD Farkındalık Eğitim Çadırına Ziyaret

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının ‘Afet Eğitim Yılı’ ilan edilmesiyle eğitim faaliyetleri kapsamında Çoruh Park bölgesinde kurulan ‘Afad Farkındalık Eğitim Çadırı’nı’ ziyaret eden Doruk, Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı’dan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

AFAD Farkındalık Eğitim Çadırına Ziyaret

Ziyaret esnasında AFAD ekipmanlarını da inceleyen Vali Yılmaz Doruk, eğitim çadırına gelen çocuklara çeşitli hediyeler vererek bir süre sohbet etti.

“Afet Risklerine Karşı Hep Birlikte” sloganıyla, hafta içi her gün 10:00-21:00 saatleri arasında ziyarete açık olan Afet Eğitim Çadırında vatandaşlara, AFAD Personeli ,AFAD gönüllüleri ve gönüllü sivil toplum kuruluşları üyeleri tarafından Afet farkındalık eğitimleri, gönüllülük sistemi bilgilendirmeleri, sinevizyon gösterileri ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Ziyaret öncesinde 1 Temmuz’da Başlayacak Olan Kademeli Normalleşme Sürecine Yönelik Toplantı Düzenlendi.

Vali Yılmaz Doruk Başkanlığında Çoruh Salonunda gerçekleşen toplantıda İçişleri Bakanlı tarafından yayınlanan ve 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren başlayacak olan ‘Kademeli Normalleşme Tedbirleri’ görüşüldü.