YEREL
Giriş Tarihi : 10-12-2021 16:40   Güncelleme : 10-12-2021 16:40

 AFGAD Yeni Yönetim Kurulu Görev Dağılımı Yaptı!

 AFGAD Yeni Yönetim Kurulu Görev Dağılımı Yaptı!

Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) 4’üncü Olağan Genel Kurulu'nu 5 Aralık pazar günü ARTSO Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen kurulda Eski Başkan Turan Şentürk görevini AFGAD kurucu Başkanı Yaşar Kars'a devretti.

Son defa başkan olarak konuşup veda eden başkan Turan Şentürk, “Artvin Faal Gazeteciler Derneği'ne başkan olmak büyük bir onurdur. 2018 yılında başkanı seçildiğim AFGAD'ı yeni başkanımız Yaşar Kars ve yönetim kuruluna devrediyorum.

Bizim geleneğimizde 1 dönem başkanlık var. Görevim 5 Aralık 2021 tarihi itibari ile sona ermiştir. Pandemi dönemi içinde birçok etkinliğimizi yapamadık.

Dileğimiz bu salgının bitmesidir. Bundan sonra da her zaman derneğimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Yeni başkan Yaşar Kars, eski Başkan Turan Şentürk ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Genel kurul sonrası AFGAD yönetim kurulu görev dağılımı yaptı. Buna göre Dernek Bakaşkanlığına kurucu Başkan Yaşar Kars, başkan yardımcılığına İsmet Başar. Genel sekreterliğe Sami Özçelik, muhasip üyeliğe Hakan Aydın, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Akın Dinler, Şakir Kara ve Hatice Nur Ersöz seçilmiş oldu.

Görev dağılımı sonrası teşekkür konuşması yapan başkan Yaşar Kars,

"Biliyorsunuz derneğimiz 19 Mayıs 2012 yılında kuruldu. 9 yıl geride kaldı. Bugüne kadar görev yapan başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim.

Bundan sonra bu bayrağı biz yeni yönetim kurulu üyelerimizle birlikte daha yükseğe taşımak için hep birlikte çalışacağız. 2 yıldır pandemi nedeniyle birçok çalışma yapılamadı. Dileğimiz salgının bir an önce sona ermesidir" dedi.