GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-12-2022 13:26

AGD Mekke'nin Fethi programı yapacak

AGD Mekke'nin Fethi programı yapacak

Anadolu Gençliği Derneği Artvin Şubesi, 31 Aralık Cumartesi günü Mekke’nin Fethi’nin yıl dönümü nedeniyle program gerçekleştirecek. AGD Artvin şubesi, 31 Aralık 2022 Cumartesi Saat 19.00’da Artvin Gençlik Merkezi Konferans Salonunda yapılacak olan programa tüm Artvin halkını davet etti.

Anadolu Gençlik Derneği Artvin Şubesi tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kulşlanıldı: “Miladi takvimle 2022 yılını birkaç gün sonra geride bırakacağız. Biz birbiri ardına gelen gündüz ve gecelerin her insan için iyiden, doğrudan, faydalıdan, haktan ve adaletten yana olmak için bir imkân olduğuna inanıyoruz. Yine biz iki günü birbirine eşit olanın ziyanda olduğuna inanıyoruz. Her yeni gün yaptığımız iyiliklere, güzelliklere, faydalı ve doğru işlere daha fazlasını katma imkânımız var ve biz ulaştığımız zaman nimetinin bu yönde kullanılması gerektiğinin bilincindeyiz.  Bizler Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) mensupları olarak, her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde, farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programını bu yıl da büyük bir coşkuyla salonlarda kutlayacağız. Artvin’de;Mekke’nin Fethi’nin 1392. Yıl dönümünü, 31 Aralık 2022 Cumartesi Saat:19.00’da Artvin Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştireceğiz.

“Fetih Ruhunu Kuşanmanın Derdindeyiz”

Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslam’a açılmasıdır. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır. Fetih; insanın, merhametle ve adaletle buluşmasıdır. Fetih sadece hakkın hâkimiyeti için çıkılan bir seferin sonucu değil; bilakis o sefere çıkabilme dirayetidir.

Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Fethin hicri ya da miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdiyle 31 Aralık Cumartesi günü19:00’da Artvin GSB Konferans Salonu’nda başlayacak programa Trabzon Uzman Vaizi Mehmet Altuntaş konuşmacı olarak katılacaktır.

“7’den 70’e Herkesi Fetih Çoşkusuna Davet Ediyoruz”

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz.

Fetih ruhunu ve hissiyatını birlikte yaşayabilmek ve manasını idrak edebilmek amacıyla31 Aralık 2022 Cumartesi günü Artvin GSB Konferans Salonu’nda gerçekleştireceğimiz programlarımıza tüm halkımızı davet ediyoruz.”

Hatice Diler

Gündem ArtvinGündem Artvin