YEREL
Giriş Tarihi : 15-06-2022 10:34   Güncelleme : 15-06-2022 10:34

AGD Yaz-Et başlıyor

AGD Yaz-Et başlıyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her sene olduğu gibi bu yaz tatilinde de Türkiye’nin dört bir yanında, bütün şube ve temsilciliklerinde,‘Yaz-Et’ markasıyla, yaz etkinlikleri düzenleyecek. Her yaz tatilinde on binlerce öğrencinin güvenle ve mutlulukla katıldığı “yaz etkinlikleri” bu yılda düzenlenecek.

Artvin’de Yaz-Etkinlikleri Kapsamında Birçok Aktivite Düzenlenecek

Öğrenciler yaz etkinlikleri boyunca akaid, ilmihal, Kur’an-ı Kerim, adab-ı muaşeret, bilinçli sosyal medya kullanımı, çevre bilinci ve ilk yardım gibi konularda birbirinden farklı bilgileri öğrenirken, akıl ve zekâ oyunları, farklı sosyal aktivitelerle ise eğlenecekler. Aileler, çocukların hem eğlenecekleri hem öğrenecekleri etkinliklerle ilgili bilgi almak yada kayıt yaptırmak için AGD Artvin Şubesi’yle iletişime geçebilirler.

Öğrenciler Eğlenerek Öğrenecek

Yaz etkinlikleri ile ilgili bilgi veren AGD Artvin Şube Başkanı Mustafa Kılınç etkinlikler hakkında şunları söyledi: “Öğrencilere severek, sevdirerek ve eğlendirerek öğretmek çok önemlidir. Eğitimlerin ardından öğrencilerimizin eğlenebileceği etkinlikler yer alacaktır. Öğrencilerin teknoloji ve sosyal medya tehdidi altında olduğu bu dönemde ekran başında geçirdikleri süreyi azaltmak için yaz etkinlikleri temasını ‘Sokak Oyunları’ olarak belirledik. Geleneksel çocuk oyunlarının da yer alacağı etkinliklerde öğrencilerin sosyalleşmesini, arkadaşlar edinmesini, takım ruhu kazanmasını, yeteneklerini keşfetmesini amaçlamaktayız.”

HATİCE DİLER