YEREL
Giriş Tarihi : 24-11-2021 12:25   Güncelleme : 24-11-2021 12:25

Akgök’tenYavuzdemir’e Tepki

Akgök’tenYavuzdemir’e Tepki

İYİ Parti eski Gurup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına hakaret etmesi üzerine yaşanan olay sonrası Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Artvin İl Başkanı Merve Yavuzdemir basın açıklaması yaparak olayı kınadı. Bunun üzerine İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, Yavuzdemir’e gösterdiği tepkinin siyasi söylem olduğunu söylediği bildiri yayınladı.

İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, “şehit yakını olduğu İçin değil, genel başkana küfür ettiği için yaşanmış bir olayda sanki şehitlerin Aziz hatıralarına küfür edilmiş gibi gösterdiğiniz tepki fazlasıyla siyasi gelmektedir” ifadesini kullandı.

Akgök, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şehit ve Gazi aileleri derneği başkanı Merve Yavuzdemir’e açık mektup…

Geçtiğimiz günlerde meydana gelmiş olan ve Genel Başkanımız tarafından anında değerlendirilerek cezalandırılan olay hakkındaki basın bildirinizi dikkatle okudum. Sayın Yavuzdemir, sizlere şimdi soracak olduğum sorular maalesef ağır ama cevaplanması gereken sorulardır...  Şehide kelle, Apo’ya sayın denildiğinde yazılı veya sözlü bir itirazı olmuş mudur? Şehit olan ağabeyinin kelle diye sayılmasından rahatsızlık duymuş mudur? Sırf bir seçim uğruna teröristbaşının mektubun okunması kanına dokunmuş ve açıklama yapmış mıdır? Devlet televizyonunda teröristbaşıApo’nun kardeşinin çıkarılmasına herhangi bir itirazı olmuş mudur? Şehit ve gaziler derneği başkanı Pakize ananın, o yaşına rağmen mahkemelerde süründürülmesine gönlü razı olmuş mudur, veya bir basın açıklaması var mıdır? Bizler açılım sürecinde PKK’nın barış istediğini anlatmaya gelen akil adamlar heyetine tepki göstermek için kurumun kapısında nöbet tutarken, kendisi herhangi bir tepki göstermiş midir? Bütün bu olaylar ülkede yaşanırken, şehit yakını olduğu İçin değil, genel başkana küfür ettiği için yaşanmış bir olayda sanki şehitlerin Aziz hatıralarına küfür edilmiş gibi gösterdiğiniz tepki fazlasıyla siyasi gelmektedir. Artvin kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ne Olmuştu?

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Bingöl’de Genel Başkan Meral Akşener'e tepki gösteren ve şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişiyle gerginlik yaşanmıştı. Olayın görüntülerinde, Türkkan'ın bu kişiye küfür ettiği duyulmuştu. Olayın üzerine Lütfü Türkkan İYİ Parti’de ki görevinden istifa etmişti. 

HATİCE DİLER