YEREL
Giriş Tarihi : 18-06-2022 11:02   Güncelleme : 18-06-2022 11:02

Akgümüş’ten Karne Mesajı

Akgümüş’ten Karne Mesajı

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Yıl Sonu Karne Mesajı Yayınladı.

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş yayınladığı karne mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2021-2022 Eğitim ve öğretim yılını 17 Haziran Cuma günü tamamlıyoruz. Öğrencilerimiz alacakları karneler ile kendilerini değerlendirme ve önümüzde ki eğitim ve öğretim yılına daha sağlam adımlar atarak başlangıç yapacak bir bilince sahip olma fırsatı bulacaklardır.

Sevgili öğrenciler;

Yaklaşık iki yıl süren Covid-19 salgını nedeni ile zaman zaman ayrı kaldığınız ve çok özlediğiniz okullarımıza 6 Eylül 2021 tarihi itibari ile yüz yüze eğitime geçerek kavuştunuz. Kesintisiz olarak okullarımızda eğitiminize devam ettiniz. Öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla yeniden bir araya gelerek geleceğinizi inşaa etmek, ailenize ve vatanımıza layık genç nesiller olmak için mücadele ettiniz.17 Haziran Cuma günü alacağınız karneler sizin başarınızın bir aynası olacaktır. Karnelerinizde ki notlar ve öğretmenlerinizin değerlendirmeleri size ışık olmalı ve yol göstermelidir. Notlarımızın çok iyi olması bizlere umut olmalı ve daha başarılı olmak için bizlere güç vermeli, karnelerimizde ki düşük notlar ise asla moralimizi bozmamalı ve kendimizi yeniden değerlendirmek ve eksiklerimizi görüp telafi etmek için yeni fırsatlar sunmalıdır. Unutmamalıyız ki Devletimizin kurucusu Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün muhasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefi bizlere yol göstermeli, ailemize, milletimize ve insanlığa faydalı bireyler olmak için çok çalışmalıyız. Milli, manevi ve Ahlaki değerlerimizi benimseyerek ve yaşatarak geleceğimizi inşaa etmeliyiz.

Değerli Velilerimiz;

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için Anne ve babalar olarak göstermiş olduğunuz gayretler ve fedakarlıklar biz eğitimciler için çok kıymetlidir. Üzerlerine titreyerek büyütüp bizlere emanet ettiğiniz evlatlarımızı geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu mücadelede sizlerin desteği çok önemli ve değerlidir. Çocuklarımızın alacağı karnelerde sonuçlar ne olursa olsun onlara olan güvenimizi her zaman güçlü tutmalı, çocuklarımızın şahsiyet kazanması ve kendilerine olan saygılarını muhafaza etmeleri için manevi desteğimizi hiçbir zaman esirgememeliyiz. Unutmamalıyız ki çocuklarımızın karneleri aslında bizlerin anne ve baba olarak sorumluluklarımızı hatırlatmalıdır.

Kıymetli Meslektaşlarımız;

Covid-19 salgını ve sonrasında eğitim ve öğretim sürecinin sekteye uğramaması için yapmış olduğumuz fedakarca mücadele takdire şayandır. Bu mücadelenin sonunda öğrencilerimizin alacağı karneler bizlerin övünç kaynağı olacaktır. Bu düşünceler ile 2021-2022 eğitim ve öğretim yılını geride bırakırken sevgili öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, öğretmenlerimize ve velilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. İyi tatiller.”

özel