YEREL
Giriş Tarihi : 08-01-2022 16:28   Güncelleme : 08-01-2022 16:28

ALKAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

ALKAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıylabir mesaj yayınlayarak tüm meslektaşlarının bu önemli gününü kutladı.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği YönetimKurulu adına yayınladığı mesajda, Artvin’de de faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo v televizyonların ve ulusal ajansların temsilcileri sadece kentte değil, internet aracılığı ile tüm dünyaya ulaşan güçlü basının Artvin halkı için gurur kaynağı olduğunusöyledi.

AGC Başkanı Alkan mesajında “Yeri geldiğinde fiziksel ve duygusal olarak çok zor şartlarda çalışmakzorunda kalan basın mensuplarının yaptıkları işten beklediği tek kazancın maddiyat olmadığı, sadecehayatını geçindirmek ya da daha çok kazanmak olmadığı, yapılan için manevi boyutlarının dabulunduğu, her ortamda canı pahasına verilen uğraştan bellidir. En doğru haberi halka ulaştırmak içinverilen emek ve çaba, paylaşılan fikirler ve duygular ile mesai saatlerinin pek de söz konusu olmadığıbu meslekte kazanılan manevi zenginliğin, ne kadar çok insana ulaşılırsa o oranda arttığınainanıyorum. Herkesi daha çok gazete daha çok dergi okumaya, okurken de edinilen bilgiler kadar obilgilerin bize nasıl ulaştığını bir kez düşünmeye davet ediyorum. Çağımızın en dinamikmesleklerinden biri olan ve zamanla yarışan basınımızın, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibiçok yönlü bir görevi vardır. İlimizde de bu önemli göreve katkıda bulunan, yerel ve ulusal basınıntemsilcileri olan değerli basın mensuplarımız, yurttaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyununhaber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisindebaşarıyla yerine getirmektedir ve getirmeye devam edecektir. İlimizde de faaliyette bulunan yerelgazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ve ulusal ajanslarımızın temsilcileri sadece ilçemize değil,internet aracılığı ile tüm dünya ya ulaşan güçlü basınımız tüm hemşerilerimizin ve Artvin halkı içingurur kaynağıdır. Dünya ile paylaştığımız bu zenginlik Artvin'imiz için büyük bir avantaj ve kazanımdır.Gazetecilere ekonomik ve sosyal imkanlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarken, görevi başındahayatlarını kaybeden basın şehitlerine bir kez daha Allahtan rahmet diler, medyamızın tüm fikirişçilerine en içten sevgi ve selamlarımı sunarım" ifadelerini kullandı.