YEREL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 12:49   Güncelleme : 29-10-2021 12:49

ALTUN, “CUMHURİYET HAZİNESİNİ KORUMALIYIZ”

ALTUN, “CUMHURİYET HAZİNESİNİ KORUMALIYIZ”

Deva Partisi Artvin İl Başkanı Hüsnü Altun, 29 Ekim dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Artvin İl Başkanı Hüsnü Altun, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.  Altun, 98 yıl önce temeli atılan bu büyük hazineyi korumanın, mutlu ve müreffef bir gelecek için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Cumhuriyet’i bizlere miras bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kadroların, tüm dünyaya örnek olacak bir kurtuluş hikayesi yazarak Cumhuriyeti kurduklarını ifade eden Altun, gelecek nesillere verilecek en güzel hediyenin, Cumhuriyet’in değerlerini korumak ve onu çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak olacağını söyledi.

Altun, “Bizlere en büyük miras olan Cumhuriyeti bizlerde gençlerimize miras olarak bırakmalıyız. Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerinden taviz vermeyerek atacağımız her adım, bizlere istikrarın kapısını aralayacak, ekonomik ve toplumsal alanlarda yaşanan her türlü problemi bertaraf edecektir. Bu bağlamda; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve özlemle anıyorum’ dedi.