YEREL
Giriş Tarihi : 25-06-2021 11:19   Güncelleme : 25-06-2021 11:21

Amenajman Planları Çalışmalarına Start Verildi

Orman Bölge Müdürlüğünde Amenajman planlarının yenilenmesi ile ilgili taleplerin ve planlama temel esaslarının görüşüldüğü toplantı yapıldı.

Amenajman Planları Çalışmalarına Start Verildi

Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan Özkaya Başkanlığında yapılan toplantıya, Bölge Müdür Yardımcısı Nacettin Doğan, 18. Amenajman Rehberlik ve Denetim Başmühendisi (Koordinatör) Mahmut Aydın, Orman İdaresi Planlama Şube Müdürü Nedim Tuylu, Amenajman Rehberlik ve Denetim Başmühendislikleri, İlgili Şube Müdürleri ve Orman İşletme Müdürleri katıldı.

Toplantıda Orman Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan Özkaya; Artvin Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki ormanların 20 yılının planlanacağını, 4 aylık süre içerisinde birlikte planlama yapılacağını, planların doğru ve tekniğine uygun yapılması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini, yenileme aşamasında teknik gelişmelere entegre olabilecek şekilde yaptırılmasına azami dikkat edilmesini vurguladı.

Toplantıda amenajman planı yapımındaki temel konular, prensipler, Bölge Müdürlüğünün talepleri ile ilgili ortak kararlar alınmıştır.