YEREL
Giriş Tarihi : 02-08-2021 12:16   Güncelleme : 02-08-2021 12:16

ARHAVİ PSİKOSOSYAL MÜDAHALE EYLEM PLANI KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Arhavi ilçemizde yaşanan sel felaketinin ardından öğrenci ve ailelere yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü koordinesinde yapılacak psikososyal destek çalışmaları eylem planı İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında yapılan koordinasyon toplantısında değerlendirildi.

ARHAVİ PSİKOSOSYAL MÜDAHALE EYLEM PLANI KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Devletimizin bütün imkânları ile selin yaralarını kısa sürede sardığını ifade ederek eğitim camiası olarak öğrencilerimizin maruz kaldıkları süreçten en az etkilenmeleri için çözüm üretmenin yanında olayın sosyal yaşam üzerindeki etkileriyle mücadele konusunda da önemli görevler üstlendiğini belirtti. ACAR, çalışmalara katılacak yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Toplantıda ilimizin Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde görevli psikososyal destek eğitimi almış Rehberlik Öğretmenlerinin katılımıyla, Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinesinde oluşturulan  “Psikososyal Destek Ekibi” çalışma eylem planı hazırlayarak faaliyetlerine başladı.

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai AYDIN, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayça ÇAĞRAŞ, Okul Yöneticileri ve Rehberlik Öğretmenlerin katıldığı toplantıda Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Devrim ÖZBAYRAK, psikososyal müdahale çalışmaları konusunda sunum yaparak eylem planının uygulamaya koyulma esasları hakkında bilgiler paylaştı.

Yapılan değerlendirmelerin ardından çalışma merkezi olarak belirlenen Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Pansiyonundaki birimlerde öğrenci ve velilere yönelik psikososyal destek uygulamalarına başlandı.