YEREL
Giriş Tarihi : 10-12-2021 17:36   Güncelleme : 10-12-2021 17:36

Arhavi’de Kooperatif Marketi Açıldı

Arhavi’de Kooperatif Marketi Açıldı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketinin 596’ncı Şubesi Arhavi'de gerçekleşen açılış töreni ile hizmet vermeye başladı.

Tarım Kredi Kooperatif. Bölge Müdürleri, İlçeler Ticaret odası başkanları kurum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Amacımız özel sektörle rekabet değil, çiftçiden alınan ürünleri tüketiciye ulaştırmak olacak”

Arhavi Tarım Kredi Kooperatif Marketi Müdürü Mesut Çelik açılışta yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı: Çiftçilerin alın terinin emeği olan ürünlerle tüketicilerin doğrudan buluşmasını hedefliyoruz. Ortaklarımızdan aldığımız doğal ve kaliteli ürünleri kendisi tesislerimizde ya da anlaşmalı ortaklarımızın tesislerinde işleyerek kooperatif marketlerimiz aracılığıyla tüketicilerle buluşturuyoruz. Çiftçilerimizin üretim ihtiyaçlarını karşılarken girdi fiyatlarında karlılık yerine, memnuniyeti önceliyoruz. Kooperatif olarak bu fiyat politikası ile piyasa düzenleme görevi de gerçekleştiriyoruz. Kooperatiflerin amacı özel sektörle rekabet etmek değil, ihtiyaç duyulan ürünleri doğrudan doğruya çiftçiden temin ederek tüketiciye ulaştırmaktır.”

Açılışa katılan Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda açılan, amacı ihtiyaç duyulan ürünleri doğrudan çiftçiden temin ederek tüketiciye ulaştırmak olan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinden bir tanesi de Arhavi ilçemizde hizmet vermeye başladı. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın” dedi.

Sariye TOPALOĞLU