YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2022 11:51

Arhavi’de Öğretmenler Günü Kutlandı

Arhavi’de Öğretmenler Günü Kutlandı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verilişinin 94. yıldönümünde kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Arhavi’de de törenle kutlandı.

Arhavi  Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene; Arhavi Garnizon komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik,Chp Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek,  MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Yeniden Refah Partisi Arhavi İlçe Başkanı Muhammet Uzuner, okul müdürleri, öğretmenler, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş tarafından Atatürk anıtına sunuldu.

Öte yandan Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun Öğretmenlere hediye takdimi öğretmenler gününde de devam etti.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu 24 Kasım Öğrenmenler günü dolayısıyla ilçede görev yapan öğretmenlere hediye takdim ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Başkan Kurdoğlu’nun önceki gün gerçekleştirdiği Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi, Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi, Nuri Özaltın 75. Yıl İlkokulu Ortaokulu, Arhavi İdeal Özel Öğretim Kursu ve İdeal Çocuk Akademisi ziyaretlerinin ardından, 24 Kasım öğretmenler gününde de okul ziyaretlerine devam etti.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu 24 Kasım öğretmenler gününde ilk olarak Arhavi Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş ve kurum idarecilerinin öğretmenler gününü tebrik ederek hediye takdiminde bulundu.

Başkan Kurdoğlu daha sonra Gaye Çarmıklı Anaokulu, Atatürk Ortaokulu, Mehmet Nazif Günal İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Birey Eğitim Kurumu’nu ziyaret ederek burada öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerimiz için özel olarak hazırlanan kupa bardakları öğretmenlere takdim eden Başkan Kurdoğlu 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

Gündem ArtvinGündem Artvin