YEREL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 10:05   Güncelleme : 31-07-2021 10:05

Arhavi’deki selde yürekleri ısıtan davranış

Arhavi’de selde aracı zarar gören vatandaştan örnek davranış

 Arhavi’deki selde yürekleri ısıtan davranış

Artvin’in Arhavi ilçesinde Kapisre Deresi’nin taşması sonucu çok sayıda ev ve iş yerinin zarar gördüğü sel de park hakindeki otomobili zarar gören 72 yaşındaki Hüseyin Şentürk zararı için hesabına yatırılan paranın büyük bir bölümünü geri iade ederek örnek bir davranış sergiledi.

Sel de zarar gören otomobili için Artvin Valiliği İl Defterdarlığı koordinesinde zarar tespit komisyonunca yapılan hasar tespit çalışmasının ardından AFAD tarafından Şentürk’e 26 bin 500 lira ödeme yapıldı.

Aracını Hopa Sanayi Sitesinde 5 bin liraya tamir ettiren Şentürk, hesabına yaptırılan paradan kalan 21 bin 500 lirayı yetkililere başvurarak geri iade etti.

Yaptığı bu örnek davranışla takdir toplayan Şentürk AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22 Temmuz’da ilçe olarak çok büyük bir sel felaketi yaşadıklarını söyledi.

Selda çok sayıda ev ve iş yerinin zarar gördüğünü belirten Şentürk “Bende selden çok zarar gören Boğaziçi Mahallesinde yaşamaktayım. Benimde evimin önünde park halinde bulunan aracım selden zarar gördü. Yetkililer hasar tespit çalışması sonucunda aracımda 26 bin 500 liralık hasar tespiti yaparak parayı hesabıma yatırdı. Ben aracımı sanayiye götürdüm, 5 bin liraya yaptırdım. Daha sonra hesabıma yatırılan paradan 21 bin 500 lirasının devlet yetkililerine teslim ettim.” dedi.

Devletin ve hükümetin ilçede yaşanan selden sonra yaraların sarılması için tüm imkanlarını bölgeye sevk etmesinden dolayı ilçe halkı olarak çok memnun olduklarını kaydeden Şentürk, “Devletimizden, hükümetimizden, askerimizden, polisimizden, AFAD ekiplerinden ve  Türkiye’nin çeşitli illerinden buraya gelerek bizlere yardımcı olan herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

İl Genel Meclis Üyesi Uzunhasanoğlu’ndan tebrik

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu da ziyaret ettiği Hüseyin Şentürk’e geçmiş olsun dileklerinde bulunarak örnek davranışından dolayı kendisini tebrik etti.