YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2022 11:16   Güncelleme : 28-04-2022 11:16

Arhavispor:3-Borçkaspor:0

Arhavispor:3-Borçkaspor:0

Arhavi Spor Bölgesel Amatör Ligde (BAL) kalmak için çıktığı Play-Out müsabakasında Borçka Sporu 3-0’lık skorla yenerek BAL liginde kalmayı başardı.

Süper Amatör Ligi şampiyon tamamlayarak BAL ligine yükselmek için BAL liginde mücadele eden Arhavi Sporla karşılaşan Borçka Spor ise bu yenilgiyle BAL ligi hedefini bir yıl daha ötelemiş oldu.

Artvin Şehir Stadında oynan ve yer yer gerginliklerin yaşandığı maçı Arhavi Spor 3-0 kazandı.

Arhavi Spor Kulübü Antrenörü Ertuğrul Seçmez, Bölgesel Amatör Ligde (BAL) kalma mücadelesinde 3-0 kazandıkları Borçka Spor müsabakası sonrası yaptığı açıklamada, “Zor yorucu ve uzun bir sezon geçirdik. Hedefimiz 3.lige çıkmaktı ama başaramadık. Bugün kazanmamız gereken bir mücadele oynadık. Hava şartları bizi zorladı. Sonuçta kazandık. Çok mutluyum. Lig uzun bir maratondu. Geldiğimiz noktada Borçka Sporu yenerek BAL liginde kalmayı başardık. Oyuncularımın eline ayağına sağlık. Bu kulübü Bal Ligi’nde devraldım. Üst lige çıkamadı ama BAL da kalmayı başardık. Bizim için güzel bir gündü. Oyuncularımı çok seviyorum hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Arhavi Spor Kulübü oyuncularında Mertcan, “Bal liginde sezon boyunca üst düzey bir mücadele verdik. Lig boyunca birincili olarak sürdürdüğümüz yarışı sonlarda rakibimize kaptırdık. Üçüncü lige çıkamadık. Buna çok üzüldük. Bugün burada BAL liginde kalabilmek için bir müsabaka oynadık ve ligde kaldık ve rakibimizi 3-0 yendik. Üst lige çıkamazsak da BAL’da kalmayı başardık. Şimdi gönül rahatlığıyla tatile çıkabiliriz” dedi.

 Arhavi Spor Kalecisi de amaçlarının şampiyon olarak üst lige çıkmak olduğunu ama bunu bu yıl başarmadıklarını kaydederek “Her şeye rağmen alt lige de düşmedik, bugün kazandık ve mutluyuz. Bugüne kadar bizlere destek veren taraftarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz. İnşallah gelecek yıl şampiyon olarak 3. lige çıkacağız” dedi.

Borçka Spor Antrenörü Ahmet Özışık da yaptığı açıklamada, “Buraya gelene kadar çok maç oynadık. Namağlup şampiyon olduk. Bizim için BAL ligine yükselme maçı olan bu final maçını kaybettik. Hava şartları ve rüzgar oynamaya pek müsaade etmedi. Sonuçta yenildik. Arhavi Sporu tebrik ediyoruz. Onlarda BAL liginde çok iyi bir sezon geçirmişti. Play-Off’larda elendiler bizim rakibimiz oldular. Bugün Arhavi golleri bulunca biz de rüzgarında etkisiyle oyuna adapte olamadık. Penaltı kaçardık. Biz artık gelecek sezona hazırlık yapacağız. Onlarda başarılar diliyorum” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ da yaptığı açıklamada, “Arhavi Spor net bir sonuçla maçı kazandı üç sıfırlık galibiyeti tebrik etmek gerekiyor. Biliyorsunuz önümüzdeki sezon Arhavi Spor bölgesel amatör ligde devam edecek. Borçka Spor ise birinci amatör kümede devam edecek. Güzel bir maç oldu. Bu gerginlikler son derece normal. Herhangi bir sıkıntı yok Arhavi spor taraftarlarını gönderdik. Borçka Sporun seyircilerini de güvenlik nedeniyle bekletiyoruz.

Her iki takımın da açık ve koyu forma bulundurma zorunluluğu var. Ne Arhavi spor ne de Borçka Spor yedek forma setini getirmemişti. İki takımın da formaları koyu olduğu için Arhavi Spor ısınma antrenman formalarıyla sahaya çıktı. Hakem daha sonra tekrar Arhavi Sporun orijinal formasıyla sahaya çıkması yönünde karar verdi. Hakem böyle bir karar verdi yetki tabii ki hakemin. Çoruh Sporda bölgesel amatör ligde önemli bir mücadele verdi. Çoruhspor’u burada tebrik etmek lazım. Bölgesel amatör Lig’de ilimizin kontenjanı bir. Geçen yıl  iki taneydi bunun nedeni Arhavi Spor üçüncü ligden  bal yine düşmüştü ondan.”

HATİCE DİLER