YEREL
Giriş Tarihi : 12-01-2023 17:18

ARTSO basın emekçileriyle bir araya geldi

ARTSO basın emekçileriyle bir araya geldi

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO), 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle basın emekçilerini ağırladı. Başkan Kurt, “Ağacın kökleri sizlersiniz” dedi.

ARTSO, 12 Ocak Perşembe günü oda binasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle basın emekçilerini ağırladı. Saat 10.00’da ARTSO Başkanı Seçkin Kurt ve Yönetim Kurulu, basın emekçileri ile kahvaltı yaptı. Kahvaltı yapıldıktan sonra Başkan Kurt, kapağında Atatape’de bulunan dünyanın en yüksek Mustafa Kemal Atatürk heykelinin fotoğrafı olan Nutuk kitabını ve tablosunu Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Kars’a ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen Sevgi Erer Boydağ‘ya hediye etti. Başkan Kurt, basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak “Olumlu ve olumsuz eleştirileriniz oldu bu dönemde. Her iki eleştiri çalışmalarımıza renk kattı. Bu eleştiriler ilimizin gelişmesi noktasında ne kadar etkili olduğunu arkadaşlarımızla beraber yaşadık ve gördük” ifadelerini kullandı.

Başkan Kurt, basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak “Burada olmamızın sebebi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, 10 Ocak günü valiliğin ve belediyenin sizler ile programı olduğu için daha uygun olan bugünü belirledik. Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan, kamuoyunun doğru hızlı ve en uygun şekilde haberdar olmasını sağlayan, bunu da ilimizde en güzel şekilde yapan siz değerli basın mensuplarının öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Kurt, basın emekçilerin yapmış olduğu haberlerin Artvin’in gelişmesi noktasında çok etkili olduğunu yaşadıklarını ve gördüklerini belirterek “İlimizin gelişmesi, vatandaşlarımızın refah seviyesi artırılması noktasında birçok kez sizlerle beraber olduk. Olumlu ve olumsuz eleştirileriniz oldu bu dönemde. Her iki eleştiri çalışmalarımıza renk kattı. Olumlu eleştiri yaptığınız zaman yaptığımız işten daha büyük zevk aldık daha iyisini yapmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Olumsuz eleştiri yaptığınız zaman yaptığımız işleri daha uygun daha iyi yapmak için biraz daha dikkatli olarak aynı hataları tekrar yapmamaya çalıştık. Aslında bu eleştiriler dahi ilimizin gelişmesi noktasında ne kadar etkili olduğunu arkadaşlarımızla beraber yaşadık ve gördük” dedi.

Basın emekçilerinin, Artvin halkının yaşanan olaylarda haberdar olmasını sağladıklarını ve doğru ya da yanlış yere eğilmesinde büyük etkiye sahip olduğunu belirterek “Söylenildiği gibi tarafsız, olabildiğince hızlı bir şekilde kamuoyunun ve Artvin vatandaşların olan olayları haberdar olması ve buna göre kendi vicdanlarına göre davranması, sizlerin yapacağı haberlerle beraber doğru ya da yanlış yere eğilmeleri. O yüzden ağacın kökleri sizlersiniz, Çalışmalar, bazen siyasi bazen sosyo-kültürel çalışmaların vatandaşlara aktarılması gibi, bu çalışmaların ana temeli vatandaşın yaşam standartını yükseltmektir, bunları kamuoyuna doğru bilgilendirmesi çok önemli olay. Bizler öncelikle komilerimizin daha sonra bölgemizin istihdam ve katma değer yaratma çalışmalar öncülük yapacağız ama bunu vatandaşa aktaran sizlersiniz. Yani bu çalışmalarla vatandaşların arasında köprü sizlersiniz” ifadelerini kullandı.

Başkan Kurt, Artvin’in ekonomik anlamda iyi sonuçlar alması için çalıştıklarını belirterek “Artvin Ticaret Odası, ticaretin her alanında, ekonominin her alanında, her konuda ilk ilgili paydaş olması noktasında her alanda olduğunu söyleyebilirim. Artvin hangi ekonomik koşullarda daha üst seviyelere çıkabilir noktasında ilk geldiğimizde vizyonumuzu ortaya koyduk. Artvin, göç ver bir il. Yapılan yatırımların karşılığı alınması noktasında da insana ihtiyaç var. Ekonomi insanla beraber yapılan bir argüman. Bu yüzden nüfus sayımızın çok olmaması, göç vermemizin doğrultusunda yapılan yatırımların ekonomik anlamda geri dönmemiş kanaatini çıkardık arkadaşlarımızla. Ya göç alarak ya turizm yaparak insan sayısını artırabiliriz diye konuştuk. Artvin doğa cenneti, bunu kullanmak gerekiyor. Bizler ricacı kurumuz, bu işleri yapan arkadaşlarımızla beraber gerekli kurumlarda konuşarak ekonomik anlamda iyi sonuçlar almak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Gündem ArtvinGündem Artvin