YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2022 22:53   Güncelleme : 14-04-2022 22:53

ARTSO İFTAR YEMEĞİ VERDİ

ARTSO İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası(ARTSO) geniş katılımlı iftar yemeği programı düzenledi.

Yemeğe Vali Yardımcısı Onur Özaydın, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Jandarma Komutanı Mustafa Kılınç, Kurum Müdürleri, ARTSO Yönetim kurulu Üyeleri ve Odaya bağlı üyeler, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ve yönetimi, Borçka TSO Başkanı Eşref Merttürk, Arhavi TSO Başkanı Atıf Kesim, STK temsilcileri ve muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

İftar yemeğinde konuşma yapan ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, programa katılan davetlilere teşekkür etti.

 Göreve geldikleri günden beri Artvin’in kalkınması ve gelişmesi için çalışmalar yaparak projeler üretmeye özen gösterdiklerini söyleyen Seçkin Kurt, 4 yıldır bin 46 kişilik ARTSO ailesine de gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

Kurt, iftar sonrasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Asıl üyelerimiz 5174 ne oldu yasadan kaynaklanan yetkiyle siz değerli üyelerimizin çalışma alanlarını genişletmek işlerinizi daha ileriye götürmek olsa da ilin gelişmesi noktasında bütün alanlarda değerli yöneticiler ile beraber çalışmalar yapıp projelerle Artvin'in çıtasını daha da yükseltmek için elimizden geleni yapmaya çalıştık.”

Pandemi sürecinde de üyelerin yanlarında olduklarını aktaran Kurt, bu dönemde üyelerin sorunlarının çözümleri için çalışmalar yaptıklarını aktararak, “Bildiğiniz üzere 3 yıldır pandemi belası ile hem ülkemiz hem dünyamız savaşıyor. Artık İnşallah sonuna doğru geldik ancak bıraktığı ekonomik sorunlar noktasında biraz daha sürecek gibi görünüyor. Bu noktada sizlerden aldığımız sorunları gerek ticaret odası toplantı salonlarında gerek sizlerle yaptığımız birebir görüşmelerde sizlerden aldığımız sorunları siyasi partilerin il başkanlıklarına, ilgili bakanlıklara, belediye başkanlarımıza aktararak sorunların minimalize edilmesi noktasında yardımlarını istedik. Şunu özellikle söylemek istiyorum ticaret odaları siz değerli üyelerin oylarıyla seçilse de asıl olan icra yapan kurumlar değildir. bunları genelde siyasi iktidarlar, yerelde belediye başkanları imza altına alıp sayın valimizin önderliğinde çalışmalarına destek sunar. Sizlerin de karar alması noktasında önemli lobi çalışmaları yaparız hiçbir siyasi kurumun önünde hiçbir kamu kurumunun önünde değildir ticaret odası ve onun çalışanları. Bunu bazen istekler noktasında neden şu olmuyor bu olmuyor sitemi olmaması için net söylüyorum biz yalnızca il yöneten halktan aldığı oylarla, genelde de yönetmek isteyen insanlara yardımcı oluruz. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum” diye konuştu.

Eğitim, turizm ve sanayi alanında ilgili kurumlar ile birlikte önemli projeler yaptıklarını aktaran Kurt, “Her alanına yapılan yatırımın zarar riski vardır ama eğitime yapılan yatırım hiçbir zararı riski yoktur şiarı ile hareket ederek okulumuzun en modern şekilde ilimize kazandırmaya çalıştık. Bizden önceki başkanımızın yaptığı protokolü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ile iyileştirerek 7 Mart tarihinde ihalesini yaptık. Bir buçuk yıl içerisinde bitirerek Artvin'e en modern okulu kazandırdık protokollerimiz son aşamaya geldi 3 ilçemize daha 3 okul yapıp eğitime verdiğimiz desteği çok daha ileriye götürmek istiyoruz. Her okul açılışında giysi, kırtasiye gibi yardımları ile öğrencilerimizi eğitime teşvik etmeye çalışırken yönetiminde bulunduğumuz Artvin Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Endüstri Anadolu Meslek Lisesinde de başarılı icat çıkaran öğrencilere ilk üçe girenlere her yıl burs veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kentin tanıtımında önemli rolü olan festivallere de önem verdiklerinin altını çizen ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, “Artvin'in tanıtımı için önemli bulduğumuz festivallerin hepsinin maddi manevi yardımlarında olduğumuzu her zaman belirttik. Çünkü onlar Artvin'e dışarıda tanıtılmasında belki de parayla yapamayacağımız tanıtımı yapıyorlar. Bu çalışmaları yapan değerli dernek başkanlarına da çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasını oda üyelerine ve katılımcılara teşekkür ederek bitiren Kurt şu şekilde konuştu: “4 yıl içerisinde Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Meclis Başkan Yardımcım Faris Keskin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcım Okan Gültekin, Sedat Ali Öktem ve Değerli Sayman Üyemiz Recep Öztürk, Başkan Yardımcımız Özkan Öztürk, Değerli Meclis Üyelerimiz önceki dönem Başkanımız Kurtul Özer, Mustafa Yılmaz, Aykut Bucak, Kemal Bucak, Deniz Yiğit, Taner Köse, Bayram Özcan Arkadaşlarımıza; Disiplin Kurulu Başkanımız Cihat Uzun'a, Komite Başkanlarımız Filiz Öztürk, Mehmet Ali Uzun, Osman Öztürk, Mustafa Yılmaz, Coşkun Öztürk'e Kadın Girişimciler Başkanımız Sayın Hatice Hanım'a Genç girişimcilere ve arkadaşımıza, bu dönem bizlere verdiği destek için destek için teşekkür ediyor bu özel gece ya katılıp bizler onun verdiği için siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum sağ olun var olun.”

HATİCE DİLER