YEREL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 11:15   Güncelleme : 21-11-2021 11:15

ARTVİN 7 MART SPOR KADIN HENTBOL TAKIMI İLK PUANINI ALDI

ARTVİN 7 MART SPOR KADIN HENTBOL TAKIMI İLK PUANINI ALDI

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve Hentbol Antrenörü Murat Ülker, Sivas Belediye Spor karşılaşması sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Haftayı iyi değerlendirdiklerini ifade eden Murat Ülker, “Lider karşısında gerçekten hem sporcularımızı tebrik ediyorum hem de seyirci atmosferi çok üst seviyedeydi. Birlik beraberlik olunca kenetlenince bu başarıda geliyor ben hep şunu söylemiştim takımıma çok güvendiğimi ama şartların eşit olması gerektiğini ifade etmiştim. Sakat sporcularım vardı daha önceki maçlarda ve onları toparladık onların takıma dönmesini sağladık. Bu vesile ile tam kadro olunca moral motive ile de birleşince sahada çok güzel bir oyun gördük seyrettik ben antrenör olarak gerçekten çok mutlu oldum ben inanıyorum ki bundan sonra da bu başarılarınızın devam edeceğini düşünüyorum. Sporcularım ile yapmış olduğumuz çalışmalarda iyi analizler yaptık ne yapabiliriz nasıl maçı kazanabiliriz tabii ki bunun en büyük avantajı kendi evimizde oynamamız seyircimizin gerçekten onlara çok teşekkür ediyorum 60 dakika hiç susmadılar ve takımımızı desteklediler. İlk puanımızı da almış olduk. Tabii ki bu puan almaktan ziyade sahadaki oyun analizimizi üst seviyede olması bizi daha da çok mutlu etti” dedi.

Hafta sonu karşılaşacakları Adana Adaspor karşılaşması hakkında da açıklamalarda bulunan Murat Ülker, Adana Adaspor ile yıllardır aralarında tatlı bir rekabet olduğunu söyledi.

Ülker, “Şunu ifade etmek istiyorum Adana Adaspor yıllardır Bizim rakibimizdi. Altyapılarda de birlikte müsabakalar yapmıştık. Onlar son 3 yılın Türkiye şampiyonu altyapılarda bizde Türkiye ikincisiyiz bazı dönemlerde biz yendik onları biz ikinci olduk onlar üçüncü oldu bazı dönemlerde onlar bizi finalde yendi onlar Türkiye şampiyonu oldu ama onlar gerçekten şu anda bir kurumsal yapıda özel okulla çocuklarını verdikleri için birlikte çalışıyorlar birlikte zaman geçiriyorlar. Onların avantajı bize göre çok üst seviyede kendi evinde oynayacağız Adana'da en büyük sıkıntımız onların ortak paydada bir arada mücadele etmeleri bizim bu dönemde Sivas maçında arkadaşımız sakatlandı ve Adana maçına götüremeyeceğiz. Asıl oynayan oyuncular ilk 7 de oynayan oyuncular bunun eksikliğini yaşayabiliriz ama yine hedefimiz orada da en iyi şekilde maçımızı kazanmak istiyoruz İnşallah 18 Kasım gecesi yola çıkacağız 19'unda orada konaklayacağınız ve 20'sinde maçımızı oynayıp tekrar geri döneceğiz. Adana maçından sonra da İnşallah kendi evimizde önümüzdeki hafta da Elazığ takımı ile oynayacağız. Artık bundan sonraki rakiplerimiz daha da güçlü yani bu saymış olduğum takımlar Sivas takımı, Elazığ takımı, Aksaray, Adana kafaya oynayan takımlar. Ama bizce kesinlikle deplasmanda sorun yaşasak bile kendi evimize bütün maçları kazanmak istiyoruz. Bu birinci ligde en alt sıradayız ama ben lig bittiğinde orta sıralara çıkacağımıza inanıyorum İnşallah bu sene küme düşmemeyi hedefliyoruz orta sıralarda bitirirsek bizim en büyük başarımız olacaktır” diye konuştu.

“Alt Yapı Olmazsa Kulüp Takımları Olmaz”

Alt yapı çalışmaları hakkında da konuşan Ülker, “Aynı zamanda biliyorsunuz birinci lig hentbol takımımız var ancak tabiî ki bu çocuklar de bu buralardan geldiler Gençlik Spor İl Müdürlüğünün hentbol öğrencileri biz altyapıda çalışıyoruz. Bu çocuklarımız Gençlik Spor İl müdürlüğü olmazsa bu salonlar olmazsa bu imkânlar olmazsa biz antrenörler olmazsak ligde takımlar olmaz yani gençlik Spor İl Müdürlüğü imkânları ile biz bu oluşumu sağlıyoruz ve üst seviyedeki kulüpleri sporcu yetiştiriyoruz bizim asıl görevimiz de devletimizin bize vermiş olduğu Spor Bakanlığının, Spor Genel müdürlüğü Ve İl Müdürlüğümüzün bize vermiş olduğu imkânlarla çocuklarımızı yetiştirip bu çocuklarımızla birlikte profesyonel ligde kulüplere yönlendiriyoruz ve kulüplerdeki başarıda böyle geliyor” ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER