YEREL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 09:50   Güncelleme : 28-07-2021 09:50

Artvin Boğacılar Spor Kulübünden duyuru

4. düzenlenecek olan Artvin boğa güreşleri Türkiye Şampiyonası ile ilgili Artvin Boğacılar Spor Kulübü güreşlerin yapılacağı meydan, doping, ceza, hangi boğaların şampiyonaya davet edileceği gibi konular hakkında duyuruda bulundu.

Artvin Boğacılar Spor Kulübünden duyuru

Artvin Boğacılar Spor Kulübü tarafından yapılan duyuruda ise şu açıklamalar yer aldı;

“4. Düzenleyeceğimiz Artvin boğa güreşleri Türkiye Şampiyonası 27-28-29 Ağustos 2021 tarihinde yapılacaktır.

Pehlivan kategorileri 8 li guruplar halinde Ayak boyu 450 kg, Küçük orta 500 kg, Büyük orta 600 kg, Başaltı 700 kg, Baş boyu 800 kg olarak belirlenmiş ve başvurularımız 26 Temmuz itibariyle başlamıştır.

Dereceye giren bütün boğalarımız başvuru yapabilirler. Başvurular Whatsapp üzerinden aşağıda belirttiğimiz şekilde yapılmalıdır.

Whatsapp iletişim no: 0506 600 16 00, Boğanın Fotoğrafı, derece aldığı meydan ismi, kime ait olduğu ve hangi kategoride güreştirmek istediğinizi yazarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurularınız en kısa sürede sonuçlandırılıp dönüş yapılacaktır.

Kategorilerimize 8 den fazla başvuru olursa eğer yönetimde oylanarak 8 e düşürülecektir.

Yine aynı şekil de sayılar tamamlanamaz ise de güreşleri ilgi çeken boğalarımızdan davet edilecektir.

Festival kurallarımızda bir önceki yıldan farklı olarak doping kontrolü yapılacaktır. Doping numunesi 3 e bölünüp Boğa sahibine cam şişe Demir kapaklı bir kapla numune verilecektir.

Ödüller aynı şekilde sahada dağıtılıp ayrıca pehlivan kategorilerinde geçerli olmak şartı ile yarı final yapan boğalarımıza da yol masrafı şeklinde ödül verilecektir. Yani her kategoride 4 boğa ödül alacaktır. Dereceye giren boğa sahiplerinden güvence alınacaktır. Dopingli çıkan boğalarımız olursa

para iadesi istenip ve 3 yıl boyunca şampiyonaya davet edilmeyecektir.

İade alınan para o kategoride güreşen boğalardan 2. Ye %20 verilecek kalan kısmı ise eşit dağıtılacaktır.

Not: Bu yıl ki festivalimiz pandemi şartlarına

Daha uygun görülen ve

kafkasör yeriyle ilgili yaşanan sorunlardan kaynaklı Melo arenasına da yapılacaktır.

Bu büyük organizasyonu yapmamız için kapılarını bizlere açan Melo Dernek Başkanı Murat Yazan’a ve yönetimine, Melo muhtarı İrfan Beken’e ve bütün Melo halkına çok teşekkür ederiz.

Sağ olsun var olsunlar.

Boğacılar spor kulübü yönetim kurulu”