YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2021 13:52   Güncelleme : 28-04-2021 13:56

Artvin Borçka karayolunda yine trafik kazası

Dün saat 13:00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında maddi hasar oluşurken, sürücü kazayı yara almadan atlattı.

Artvin Borçka karayolunda yine trafik kazası

Şavşat istikametinden Borçka ya gelen ikram acı yönetimindeki özel araç borç kaya 3 km kala Borçka barajının hemen üstünde keskin dönemeç çıkışında aracın kontrolünü kaybetti.

Kaza ile ilgili açıklama yapan sürücü İkram Aci, “Şavşatdan borçkaya geliyordum burada bir işim vardı buraya geldiğimde başka birisinin üstündeki o keskin biraz da rejimin kontrolünü kaybettim yolun üstündeki kanalın içine düştüm. Verilmiş sadakamız varmış yara almadan atlattım aracımda ufak tefek hasarlar oluştu Allah sakladı diyelim.

Kaza sonrası yoldan gelip geçen sürücüler hemen yardıma geldiler. bizim insanımız gerçekten yardımsever insandır bu bizim geçmişimizden gelen güzel duyguların yaşama yansımasıdır.

Borçkalı gençler geldi araçlarıyla aracımı çekip yola çıkardılar sağ olsunlar hiçbir şey talep etmedikleri gibi başka isteğin olup olmadığını sordular bu gerçekten çok güzel bir şey.

Ben son olarak hem Ramazan dolayısıyla hem de bu yolun standartlara uygun olmaması nedeniyle birkaç şey söylemek istiyorum.

Artvin yolları maalesef standartlara uygun değil. Bu yüzden sürücü arkadaşların dikkatlerini daha da arttırmaları gerekiyor. 

Ben bir anlık dalgınlıkla bu kazayı yaptım.  Çünkü yollar gerçekten çok fazla dolambaçlı ve tehlikeli. varyant yolu da öyle. Şavşat yolu da öyle. Yusufeli, Artvin’ Borçka’ Borçka Hopa yolu da öyle.

Bunun yanında ramazan dolayısıyla oruç tutan sürücü arkadaşlarımız sürekli olarak kullandıkları ilaç varsa oruçluyken alamayacaklar için daha dikkatli olmaları gerekir mümkünse oruçlu iken araç kullanmasınlar.”dedi.

Artvin borçka yolu üzerinde bir gün arayla iki kaza meydana gelmiş Kaza yapan araçlarda maddi hasar meydana gelirken bir kişi  hafif yaralandı.

Sürücüler Artvin karayolunda kamyon ve tırların kendileri için belirlenen 50 km hızın çok üstünde hız yaparak trafiği tehlikeye attığını bu nedenle belli noktalara tadarların konularak bu tır ve kamyonların kontrol edilmesini aksi taktirde başka kazalara sebep olacakları endişelerini dile getirdiler.