YEREL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 11:11   Güncelleme : 21-11-2021 11:11

Artvin Çoruh Spor Liderliğini Sürdürüyor

Artvin Çoruh Spor Liderliğini Sürdürüyor

BAL Liginde mücadele eden Artvin Çoruh Spor, 7 puan ile liderliğini koruyor. Artvin Çoruh Spor, Bölgesel Amatör Lig 2. Bölge 3. Grupta namağlup bir şekilde yoluna devam ediyor.

BAL Liginde 3 hafta geride kaldı. Takımını lider olarak devam ettiren Artvin Çoruh Spor Kulübü teknik direktörü Coşkun Öz, takımının üç haftalık değerlendirmesini yaptı. Şimdiye kadar vermiş oldukları performansı koruyarak ligin sonunu getirmeyi hedeflediklerini söyleyen teknik direktör Öz, “3 hafta 7 puan bütün teknik adamların isteyebileceği bir şeydir tabii ki 3 te 3 olmasını bizde isterdik ama olmadı sonuç itibariyle 7 puanla bu ligin en üstündeki takımıyız. Takım galip gelse de berabere de bitse mağlup da olsa bu söylediklerimden hiçbir zaman farklı bir şey söylemeyeceğim çünkü iyi oyun hakları olduğu kadar kötü oynamak da futbolcuların hakkı” dedi.

Öz, “3 haftayı geride bıraktık en son haftaki maçımız da iç sahada ev sahibi olmamız avantajı ile birlikte galip bitirdik ilk başladığımız haftada belli şeyleri hep birlikte konuşuyorduk belli mesajlar vermeye çalışıyorduk. Bu takımın iyi yerlerde olacağını daha ilk haftadan itibaren hep bahsediyordum. Biz iyi mücadele edeceğiz iyi oynamaya çalışacağız ve bunun karşılığında İnşallah puan veya puanlar alırız diyordum çok şükür ki bu 3 hafta öyle oldu 3 hafta 7 puan bütün teknik adamların isteyebileceği bir şeydir tabii ki 3 te 3 olmasını bizde isterdik ama olmadı sonuç itibariyle de 7 puanla bu ligin en üstündeki takımıyız. Tabii bunu böyle söylerken de şu an 3 haftalık periyot bizim için tamamen geride kaldı yani buna bakarak ya da şu anki konumumuzu göz önünde bulunarak bundan sonraki haftaları yaşayamayız sonuç itibariyle her an her şeyin olabildiği bir lig oynuyoruz. En azından futbol oyununu böyle oynuyorsunuz bundan sonraki haftalar da şimdiye kadarki periyodumuz güzel inşallah bundan sonra böyle devam eder ve hep böyle ligin sonunda getiririz” diye konuştu.

Futbolcuların kazanmak kadar kaybetme hakkı da olduğunu dile getiren Coşkun Öz, “Sonuç itibarıyla bu bir takım oyunu her şey bir başarıyı elde edebilmek için. Bu antrenmanları herkes yapıyor herkes sahada belli şeyleri yapıyor ama bir şeylerin ekstra olması lazım ekstra olmadıktan sonra her şey sıradan oluyor. Bizim de en büyük gücümüz takımla olan birlikteliğimiz beraberliğimiz ve onların şimdiye kadarki oynadıkları oyunun bize vermiş olduğu özgüven. ben de buna güvenerek söylüyorum ve buna göre konuşuyorum. Hepsinin tekrardan ayağına sağlık gerçekten bizi yaklaşık iki buçuk aylık bir hazırlık döneminin arkasından 3 haftalık periyotta da müthiş bir ivme gösterdi. Takım galip geldikçe berabere de bitse mağlup da olsa bu söylediklerimden hiçbir zaman farklı bir şey söylemeyeceğim çünkü onların iyi oyun hakkı olduğu kadar kötü oynamak da futbolcuların hakkı bu her zaman olabilir. Sonuç itibariyle ben de her gün onlara yüz de yüzümde sahaya bir şeyler verebilmek için çıkıyorum ama her gün aynı verimi veremeyebilirim. Bu insanda olan bir şey olduğu için gayet normal olan şeyler ben buradan sadece şunu söylemek istiyorum galip gelmek her zaman güzeldir puan ya da puanlar almak her zaman güzeldir. Ama bize destek veren taraftarlarımızdan şunu istiyorum bizi iyi günde de kötü günde de desteklesinler çünkü bizim tek bir hedefimiz var. Bu da bu takıma Artvin’i en iyi şekilde temsil edebilmek ve bu haftaya kadar 3 haftadır Bu takım lider ve iyi bir grafik sergilediler. Bundan sonra bize desteklerini daha fazla arttırılırsa ben daha iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum İnşallah da bu hafta deplasmana gideceğiz İnşallah buradan da puan ya da puanlarla döneceğiz biz buna inanıyoruz böyle de olursa herkes için en iyisi bu olacak diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Maç süresi boyunca taraftarın desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Artvin Çoruh Spor Kulübü oyuncularından olan Erdal Alıcı, “3 hafta bitti, BAL Ligi'nde liderliğimizi devam ediyor iyi oyun oynuyoruz ve taraftarlarımız da sağ olsunlar bizi soğukta desteklediler geldiler yalnız bırakmadılar bu galibiyeti de onlara armağan ediyoruz. Bize desteklerini sonuna kadar vermelerini sonuç ne olursa olsun 90 dakika boyunca bizi desteklerini rica ediyoruz çünkü futbol oyunu oynuyoruz birinci dakikada gol atabiliriz 90’ıncı dakikada gol de yiyebiliriz. Bu şehrin ileri gelenlerinden de destek istiyoruz yanımızda olmalarını bekliyoruz çünkü Bu takım bu şehri İnşallah hak ettiği yere getirecektir. Bizim şu anki oyuncu kalitemiz ile alakalı hem deplasman hem iç saha bizim için fark etmiyor. İlk maçı deplasmanda oynayıp 4-0 kazanmıştık yine kazanmaya gidiyoruz İnşallah kazanacağız. Bu sene gurubun tek favorisi biziz. Bunu oynadığımız maçlarla ve lider olarak gösteriyoruz. Sadece bu takıma destek olsunlar biz sonuna kadar mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER