YEREL
Giriş Tarihi : 29-07-2021 10:40   Güncelleme : 29-07-2021 10:40

Artvin Çoruhspor Kulübü teknik direktör ile yollarını ayırdı

Artvin Çoruhspor kulübü 2020-2021 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Futbol takımı için Rize Bölgesi Teknik direktörlerinden Ogün KUTLU ile anlaşma sağlamış, sezon öncesi Ogün hoca ve ekibi önderliğinde takım kurulmuş olup kamp sürecinden sonra bölgesel Amatör Ligin oynatılması için takım hazır olarak bekletilmişti.

Artvin Çoruhspor Kulübü teknik direktör ile yollarını ayırdı

2020-2021 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligi sıkıştırılmış bir lig olarak oynatılmış fakat Artvin Çoruhspor kulübü lige katılmamıştı.

Artvin Çoruhspor kulübü Futbol şube sorumlusu Yücel Ustabaş son yaşanan gelişmelerin ardından Gazetemize yaptığı açıklamalarda” Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda Teknik Direktör Ogün Kutlu ile karşılıklı konuşup anlaşarak yollarımızı ayırdık, Teknik direktör Ogün Kutlu Hocamıza bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Kendisine Artvin Çoruhspor kulübüne katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi nedeni ile ekonomik olarak oldukça sıkıntılı ve zor bir süreç geçirmekteyiz. Teknik ekip ve sporcu Transferlerinden 2021-2022 Futbol sezonu oldukça zor geçeceği ve bu süreçte çok küçük detayları bile dikkate alarak bizi şampiyonluğa götürecek en ekonomik maliyetli takımı kurmak için mücadele etmekteyiz.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak en kısa sürede Teknik direktör ve ekibinin transferlerini gerçekleştireceğiz. Özellikle Artvin bölgesi Antrenörler ile görüşmekteyiz şayet anlaşma ortamı olmadığı taktirde il dışından teknik direktör transferi gerçekleştireceğiz. Artvin Çoruhspor kulübü olarak 2021-2022 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligini şampiyon tamamlayarak Profesyonel lige çıkmak istiyoruz. Ağustos ayı içerisinde Amatör ligle ilgili kitapçığın yayınlanmasının ardından takımımızı toplayarak çalışmalarımıza başlayacağız. Bu süreçte yönetim kurulu olarak sporcu seçmeleri yapılması konusunda da Teknik ekip ile görüşeceğiz. İnanıyorum ki Ağustos ayı içerisinde Teknik ekip transferlerimiz ile il düzeyinde sporcu seçmelerimiz yaparak 24 kişilik kadro ile kamp sürecini başlatacağız.

Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak sezon öncesi kampımızı kendi Tesislerimizde yapmayı planlıyoruz. Sizlerin de bildiği gibi Artvin kamp yapılabilecek en güzel doğaya sahip bir il fakat bölgemizde takımlarımızın konaklayacağı ve antrenman yapacağı sahaların olmaması takımların başka bölgelere gitmesine neden oluyor, inanıyorum siyasilerimiz ilerleyen süreçte bu eksikleri giderecek ve bölgedeki tüm takımların ilk tercihi ile Artvin eğitim, doğa ve spor kenti olacaktır.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.