YEREL
Giriş Tarihi : 25-06-2021 11:07   Güncelleme : 25-06-2021 11:16

Artvin Çoruhspor yönetim kurulu belli oldu

Artvin Çoruhspor Kulübü yönetim kurulu bugün kulüp binasında yapılan toplantı sonucunda 2021-2022 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan futbol takımının 2021-2022 Sezonunda yönetim kurulu görev dağılımı, futbol takımının son durumu, A takım için transferler, altyapı yapılanması ve yapımı planlanan tesisler konusunda çalışmaların son durumu hakkında istişareler yapıldı.

Artvin Çoruhspor yönetim kurulu belli oldu

Artvin Çoruhspor Kulübü 2021 - 2022 sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Futbol takımının Futbol Şube Sorumluluğuna Yücel Ustabaş, Sportif Direktörlük görevine Fuat Özer getirildiğini açıkladı.

Sportif Direktörlük görevine atanan Özer; “ Artvin Çoruhspor kurucu üyelerinden biriyim. Çoruhspor’u hakkettiği yerlere çıkarmak istiyoruz. İlk hedefimiz bu yıl sporcularımızın konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için Varyant restoranın karşısındaki boş alanda 25-30 kişilik konaklama yeri yapacağız. Bölgesel Amatör Lige yeni çıktığımız için bütçemizden ve gelir kaynaklarımızdan dolayı programımızı buna göre şekillendireceğiz. Transferlerimiz yapılacak, hocalarımızla diyaloglar yapılacak sürecimiz devam ediyor. İki ay içerisinde yeni takımımızı oluşturacağız” dedi

Artvin Çoruhspor Futbol Şube Sorumlusu görevine getirilen Ustabaş; “Artvin Hopaspor’da 2 dönem yöneticilik yatım. Artvin Hopaspor Bölgesel Amatör Ligden profesyonel lige çıktı. Umarım aynı şekilde Artvin Çoruhspor’da bunu başaracak ve profesyonel ligde mücadele edecek. Hedefsiz yola çıkılmaz hedefimiz 3 ncü Lig ve hedefimizi gerçekleştirmek için çabalayacağız ve sürecin ne göstereceğine bakacağız. Maçlar başlamadan önce hazırlık sürecimiz ve kamp sürecimiz olacak. Elimizden geleni yapıp Artvin Çoruhspor’u hakkettiği yerlere getireceğiz.

Transfer çalışmalarına başladık, bildiğimiz, takip ettiğimiz oyuncular var. Artvin Çoruhspor’a yakışır bir takım kurmayı hedefliyoruz. İyi bir takım ve iyi bir kadro kurarak yola çıkmayı hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu. 

Artvin Çoruhspor Başkan Yardımcısı olan İbrahim Koyuncu; “ Hopalı iş adamıyım Murat başkanım için Artvin Çoruhspor için el ele verip takımımızı profesyonel lige çıkartmak için geldim. Hedefimiz kesinlikle bir üst lige yani profesyonel lige çıkmaktır. Zaten hedefimiz bu olmasa ben burada olmazdım. Ben Hopalı olarak Hopa’dan kalkıp Artvin Çoruhspor için çabalıyorum benim yaptığım kadarını Artvinli iş adamlarından da bekliyorum.

Geçen seneden kurulu iskelet bir kadromuz var. Bunlar dışında 4 veya 5 tane sağlam futbolcu transferle Artvin Çoruhspor bir üst lige taşımayı hedefliyoruz. Hocamızda herhangi bir değişiklik düşünmüyoruz. Çünkü hocamızda en az bizim kadar istekli ve arzulu bunu görebiliyoruz. Bu sebeple hocamızla yola devam etmeyi düşünüyoruz. Hocamızla istişarelerimiz, görüşmelerimiz oluyor. Kadro isteklerini söylüyor yani hocamızda takımda kalma taraftarı olduğunu bize hissettiriyor. Zaten Çoruhspor bünyesinde isteksiz, kendini kulüpten büyük gören kim olursa olsun takımda kalması söz konusu bile olamaz. İsimler geçici Çoruhspor bakidir” dedi.

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz Yücel Ustabaş ve Fuat Özer’e yeni görevinde başarılar diledi.