YEREL
Giriş Tarihi : 24-05-2021 11:10   Güncelleme : 24-05-2021 11:13

Artvin Gastronomi Müzesi’

Vali Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla ile birlikte Artvin Valiliği bünyesinde planlanan Artvin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Projesi kapsamında kuruluş hazırlıkları devam eden Artvin Gastronomi Müzesinde incelemelerde bulundu.

Artvin Gastronomi Müzesi’

Çoruh’un İbrikli’de başlayan yeni hikayesi; kır kahveleri, yöresel lezzet durakları ve baraj restoranlar ile damaklarda unutulmaz lezzetler bırakacak gastronomi vadisiyle devam ediyor.

Çoruh Gastronomi Vadisi konsepti ile dünyada sayılı yerde görülebilecek çeşitlilikte endemik bitkiler ve biyoçeşitliliğe sahip şehrimizin zengin mutfağının layıkıyla tanıtıldığı, yöresel menü ve lezzet konseptlerinin hazırlandığı Artvin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Projemiz; ziyaretçilerimize rengarenk tat ve kokunun mutfakta bir iksir gibi bir araya getirildiği geleneksel tatlarımızı keşfetme imkanı sunuyor.

Kadim şehrin; dillerde destan, damaklarda eşsiz tatlara dönüşmüş lezzetlerinin geçmişten günümüze hikayesini anlatan Artvin Gastronomi Müzesi, ziyaretçilerine tarih ve lezzeti iç içe yaşatacak bir dünyanın kapılarını aralayacak

Ziyaretçilerine tarih ve lezzeti iç içe yaşatmayı vaad eden ‘Artvin Gastronomi Müzesi’ incelemelerinde Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ve beraberindekiler Vali Yılmaz Doruk ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla’ya eşlik etti.