YEREL
Giriş Tarihi : 14-01-2022 11:35   Güncelleme : 14-01-2022 11:35

ARTVİN HOPASPOR İKİNCİ YARIYA HAZIR

ARTVİN HOPASPOR İKİNCİ YARIYA HAZIR

Artvin Hopaspor, 15 Ocakta başlayacak olan ligin ikinci yarısı için çalışmalarına hızla devam ediyor. Antalya’da 10 günlük kamp yapan Artvin’i profesyonel ligde temsil eden tek takım olan A.Hopaspor Pazar günü karşılaşacağı Adıyaman Kahta Spor müsabakasına hazır.

Takımın son durumu hakkında değerlendirmeler yapan Artvin Hopaspor teknik direktörü Osman Özdemir, “iki tane hazırlık maçı oynadık. Bu sürecin iyi geçtiğini düşünüyorum çalışma anlamında hiçbir aksaklık yaşamadık. Hazırlık maçlarında bir sakatlık yaşamadık. Sonuçlarda iyi oldu ama biliyorsunuz ki hazırlık döneminde sonuçlardan ziyade takımın ortaya koymuş olduğu performans daha önemliydi biz bunu iyi bir şekilde geçirdik diye düşünüyorum” dedi.

Artvin’i 3’ncü ligde temsil eden Artvin Hopaspor, ligin ikinci yarısına hazırlıklarını tamamladı. Devre arasında sağlam bir kamp süreci geçirdiklerini söyleyen teknik direktör Özdemir, “Bu şehri en iyi şekilde temsil etmek için gayret ediyoruz. Biliyorsunuz biz göreve 10’ncu hafta da başladık. O süreçten bugüne kadar sportif neticeler, maçlarda aldığımız neticeler açıkçası hepimizi memnun etti. Güzel bir çıkış yakaladık, istikrar sağladık, tabii ki bir devre arası oldu bu devre arasında Antalya’da 10 günlük bir kamp yaptık, iki tane hazırlık maçı oynadık. Bu sürecin iyi geçtiğini düşünüyorum çalışma anlamında hiçbir aksaklık yaşamadık. Hazırlık maçlarında bir sakatlık yaşamadık. Sonuçlarda iyi oldu ama biliyorsunuz ki hazırlık döneminde sonuçlardan ziyade takımın ortaya koymuş olduğu performans daha önemliydi biz bunu iyi bir şekilde geçirdik diye düşünüyorum. Tabii ki şimdi Hopa'da çalışmalarımız devam ediyor bu pazar günü burada oynayacağımız bir lig maçı var ona hazırlanıyoruz. Dolayısı ile bizden beklentisi olan Artvin'i temsil eden birtakım olarak Hopa sporu profesyonel liglerde daha iyi yerlerde olması ve yönetimin ortaya koymuş olduğu mesaj ve kamuoyuna verdiği mesaj bir üst lige çıkabilmek. Sonuç ne olacak açıkçası bilmiyorum çünkü 17 haftalık bu periyotta nelerle karşılaşacağımızı açıkçası bilmiyorum. Yönetimin Ortaya koymuş olduğu bu hedefe bizde ne kadar yaklaşabilirsek o kadar iyi olacak” diye konuştu.

28 Puanla ligin 6’ncı sırasında olduklarını aktaran Özdemir, birinci sıradaki takımla aralarındaki farkı kapatmak için çabaladıklarını belirterek, “İkinci yarı İnşallah takım açısında iyi başlangıç olur iyi bir şekilde devam ederiz ama bir takımın dezavantajları var grubumuz da Batman Petrol biliyorsunuz ki lider, aramızda da 12 puan gibi bir puan farkı var. Matematiksel anlamda yakalanabilir mi neden olmasın olabilir. Tüm mücadelemiz bunun için olacak ama fiziksel anlamda çok zor, onlar kaybetmediği sürece biz Batman Petrole yaklaşma durumumuz hayal olacak. İkinci bir periyot var bu da play off içinde olabilmek o play off’un içinde kalmak için her şeyi yapacağız. Şu anda pozisyon olarak sıralamada 6 sıradayız ikinci ile aramızda 4 puan fark var bu puan kapanabilir mi tabii ki de ilk beşin içinde olabilir miyiz, bu da olabilir önemli olan takımın ortaya koyacağı performans” ifadelerini kullandı.

Transfer yapmak istediklerini de belirten teknik insan Osman Özdemir, “İlk yarı bittikten sonra yönetime vermiş olduğum raporda 2-3 tane oyuncu ile ilgili oyuncu alınması gerektiğini ifade ettim ama biliyorsunuz ki devre arasında bu ara dönemde oyuncu transferleri çok zor yani iyi oyuncu arıyorsunuz. Transfer yapmak istiyorsunuz bunun ne kadar sağlayabilirsiniz çünkü oynayan oyuncu takımını bırakmıyor ya da bir üst ligden oyuncu alt lige gelmek istemiyor gebe birtakım dezavantajlar oluyor. Bir tane oyuncu aldık Ankara Demirspor'da bir oyuncu geldi onun için belki bir süreç var bu süreçte bir oyuncu daha alabilir miyiz bilemiyorum çalışma yapıyoruz o ismi yakalayabilirsek düşündüğümüz gibi bir oyuncu bulabilirsek alacağız. Bu büyük bir sorumluluk hem teknik ekip olarak hem oyuncular olarak. Çünkü ülkenin çeşitli yerlerinde geldik burada Artvin Hopa’yı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz ama bir başarı elde etmek istiyorsak bizi oyuncular ilk önce bir aidiyet duygusunun oluşması lazım. Bu yörenin özellikle Karadeniz'in insanının coşkusunu hedefini biliyoruz biz de buna uygun bir takım olmaya gayret ediyoruz şu ana kadar bu doğrultuda gidiyoruz. Şu anda Bir sıkıntı yok inşallah bu şekilde devam edersek bu hedefe ulaşacağız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Taraftara da seslenen Özdemir, taraftar desteğinin önemine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Taraftarlar biz gelmeden önceki 9 haftada gerçekten istenilen puan topla anlamamış ve sportif anlamda başarı olmamış taraftar istediği gibi olmamış. Biz bu anlamda bir yerlere geldik sportif başarı ile alınan sonuçlar ile bakıyorum taraftar sarısı her hafta çoğalmaya başladı Bunun daha yoğun olması lazım özellikle Karadeniz'de Hopa da daha önceki taraftarın nasıl bir güç olduğunu bal Ligi’nden nasıl çıkıldığını tarafların coşkusuna ne olduğunu az çok biliyorum. Biz bu anlamda bir yerlere geldik sportif başarı ile alınan sonuçlar ile bakıyorum taraftar sayısı her hafta çoğalmaya başladı Bunun daha yoğun olması lazım özellikle Karadeniz'de Hopa da daha önceki taraftarın nasıl bir güç olduğunu bal Ligi’nden nasıl çıkıldığını tarafların coşkusunun ne olduğunu az çok biliyorum. O günleri aramıyor değilim inşallah o günlerdeki gibi taraftar coşkusu olursa daha iyi olur.”

 

HATİCE DİLER