KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-09-2022 12:45

Artvin Marka Mimarları Kaledibi’nde Buluştu

Artvin Marka Mimarları Kaledibi’nde Buluştu

Artvin Marka Ürünler Mağazasına ürün tedarik eden üreticiler hizmete yeni açılan ‘Kaledibiİskele’de bir araya geldi.

Markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Artvin, yöresel ürünleriyle de dikkat çekiyor. Kente özgü ürünlerin satıldığı ‘Artvin Mağazaları’na ürün tedarik eden üreticiler Kaledibi İskelede stant açarak satış yaptı. Dün başlayan ve 3 gün açık olacak olan stantlarda Kaledibi İskelede tekne turu yapmaya gelen vatandaşlar kentin hem kültürünü temsil eden ürünleri buradan alabilecek.

Organizasyonun amacından bahseden Yeşim Bolluk, “Artvin marka ürünler mağazamıza ürün tedarik eden iş ortaklarımız ile bir araya geldik. Artvin marka mağazalarımıza toplamda 129 kişi ürün tedarik ediyor. Bunların tamamı kendi ilçelerimizde olan kişiler. Sadece tekstil ürünlerimizi burada üretemiyoruz fakat tekstil ürünlerimizde kullandığımız logolar, tablolar tamamı Artvin’in değerlerini yansıtıyor. Bu projenin hayata geçirilmesinde büyük emeği olan vali yılmaz doruk böyle bir organizasyon yaparak tedarikçilerimizi bir araya getirdi. Bunun da bize tedarikçi olan kişilerin haricindeki kişilere model olabilmesi için bu organizasyonu düzenledik. Kaledibi iskele ile beraber, Karagöl ibrikli aynı zamanda ana mağaza olarak da 6 mağazamız var. Toplamda 22 tane bizden ürün alan işletmeler var. Kaledibi iskelede bundan sonra özellikle etkinlik açısından cazibe merkezi haline gelecek. Organizasyonların hayat bulduğu bir yer olacak. Burada tekne turu yapılıyor hem tanıtım amaçlı olması hem de tesislerin vatandaşlara tanıtılması için organizasyonu burada gerçekleştirmeyi düşündük” dedi.

Artvin Marka Mağazalarına ürün tedarik eden ve Kaledibi İskelede stant açan Arhavi’de yaşayan Şengül Gedik, kenti temsil eden yöresel kıyafetli origami oyuncaklar yaptığına değinerek, “Origami bebeklerin örülme yöntemini merak ederek kursuna başlama kararı aldım. Çünkü orgnik yıkanabilir çocuklara hiçbir zararı yok. Aynı zamanda stres alan sosyalleştiren bir aktivite. Öğrencisi olduğum kursa hoca olmaya karar verdim. Bu örgüyü insanlara öğretmeyi istedim. Sonrasında sevdiğim işi de Artvin Marka ürünler ile kazanca çevirdim. Artvin marka ürünleri ile çalışıyor olmak çok mutluluk verici. Aile ekonomime oldukça fazla katkısı oldu. Sadece benim değil benimle birlikte çalışan 10 arkadaşıma da ekonomik katkısı oldu. Artvin marka ürünler ile çalışmadan önce fazla siparişim olmuyordu bu konuda valimize teşekkür borçluyum onun sayesinde gelir elde ettik” diye konuştu.

Ardanuç’tan gelen üretici kadın Öznur Köksal ise bambudan yaptığı ürünlerin oldukça dikkat çektiğine değinerek, “Bambudan nihale peçetelikler yapıyorum, ahşap anahtarlıklarım var, kurutulmuş çiçeklerden epoksilerim var. Artvin marka ürünler mağazasına toplu olarak üretim yapıyorum. Toplu para da alıyorum bunun bana ekonomik katkısı güzel oluyor. Valiliğin böyle bir organizasyonda bizi bir araya getirmesi de çok güzel” ifadelerini kullandı.

Hatice Diler

AdminAdmin