YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 10:32   Güncelleme : 28-05-2021 10:32

ARTVİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FALİYETLERE DEVAM EDİYOR

ÇORUH ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU VE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULUNA ZİYARET

ARTVİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FALİYETLERE DEVAM EDİYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Çoruh Özel Eğitim Meslek Okulu ve Artvin Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol MURTEZAOĞLU’nun eşlik ettiği İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, ziyaretlerine sınıflarda özel öğrencilerimizle bir araya gelerek başladı. Öğrencilerimizle bir süre sohbet eden ACAR, iş ve meslek eğitimi ders içi etkinlik uygulamalarına katıldı.

ACAR ziyarette yaptığı konuşmasında; devletimizin sunduğu imkânlar ile ilimizdeki her özel eğitim öğrencimize gelişim özelliklerine en uygun, nitelikli eğitim vererek onları kendine yetebilen bireyler olarak hayata hazırlamak için eğitim camiası olarak yoğun bir çaba sarf ediyoruz” dedi.

ACAR, 4 farklı kademede toplam 30 öğrencimizin yüz yüze eğitim gördüğü okulda yaptığı toplantıda yürütülen eğitim çalışmaları, öğrencilerin zihinsel ve sosyal gelişimleri hakkında Okul Müdürü Uğur YILDIRIM ve öğretmenlerden bilgi alarak özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

“OKUDUĞUNU ANLAMA” KONULU SEMİNER YAPILDI

Artvin, Aydın, Bartın, Bursa, Çankırı, Denizli, Edirne, Manisa, Uşak ve Zonguldak Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin organize ettiği “Okuduğunu Anlama” konulu çevrim içi seminer Denizli Ölçme Değerlendirme Merkezinin koordinatörlüğünde 26 Mayıs 2021 Saat:20.00’de Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY’un teşrifleri ile gerçekleştirildi.

Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayfer SAYIN'ın anlatımıyla ilkokul ve Türkçe öğretmenlerine yönelik yapılan seminere Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sibel ŞATANA, İl Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve öğretmenler katıldılar.

Çevrim içi seminer Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY, Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sibel ŞATANA, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ ve İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR’ın konuşmalarının ardından başladı.

ACAR ; “Salgın sürecinde çevrimiçi çalışmalarla öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerini gidermek, öğretmenlerimizin gelişimine katkı sunmak için çalışıyoruz. Etkili ölçme değerlendirmenin başarı üzerindeki etkisini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle Bakanlığımızın önderliğinde ölçme değerlendirmeyi geliştirme, yeni nesil soru hazırlama konusundaki gayretinin eğitim sistemimize çok önemli katkılar sunacağının bilincindeyiz. ÖDM ekibimizi de bu amaçla güçlü kılmaya çalışıyoruz. Etkili ölçme değerlendirme yapmakla kalıcı öğrenmeyi sağlıyoruz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, organizasyonda emeği geçen tüm katılımcılara ilimiz adına teşekkürlerini ileterek konuşmasını tamamladı.

Seminer Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayfer SAYIN’ın bilişsel taksonomiler, açık uçlu ve çoktan seçmeli madde hazırlanırken dikkat edilmesi gerekli olan hususlar; PISA ve PIRLS uygulamalarında daha önceki döngülerde çıkmış olan örnekleri içeren sunumunun ardından yönetici ve öğretmenlerden gelen soruların cevaplanması ile tamamlandı.

ÇEVRİM İÇİ OKUL BULUŞMALARI KÖY OKULLARI İLE DEVAM EDİYOR

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın okullarda yürütülen eğitim faaliyetleri ve uzaktan eğitim çalışmalarında verimliliği arttırmak, LGS hazırlık sürecinde yürütülen çalışmaları değerlendirmek amacıyla yaptığı çevrim içi okul buluşmaları 26 Mayıs 2021 Saat:19.30’da Borçka ilçemizdeki köy okulları ile yapılan oturum ile devam etti.

Çevrim içi buluşma 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu/Ortaokulu, Camili Yatılı Bölge Okulu, Düzköy İlkokulu/Ortaokulu, Güreşen Şehit Resul Kakşi İlkokulu/Ortaokulu, Karşıköy İlkokulu/Ortaokulu, Muratlı İlkokulu ve Meryem Acar İlkokulu idareci ve öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında LGS hazırlık süreci, okul dışı öğrenme ortamlarının akademik başarıdaki etkisi, uzaktan eğitimde kapsayıcılık, nitelikli ölçme değerlendirme konularında yaptığı değerlendirmelerde bulundu.

Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram BAKIR, Temel Eğitim Hizmetleri biriminden sorumlu Şube Müdürü Cüneyt KAMACİ ve İlçe Şube Müdürlerinin katıldığı etkinlik öğretmenlerin söz alarak branş bazında yaptıkları çalışmaları aktarmalarının ardından başarı dilekleriyle tamamlandı.