YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 12:29   Güncelleme : 25-11-2021 12:29

Artvin Odaları Müşterek Toplantısı Gerçekleştirildi

Artvin Odaları Müşterek Toplantısı Gerçekleştirildi

Artvin’de bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları 2021 yılının ikinci müşterek toplantısını Borçka Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde 23.11.2021 tarihinde gerçekleştirdi.

Toplantıya Borçka TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Merttük, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zafer Ejderoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Volkan Gökdemir ve  Uğur Yılmaz, Hopa TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan Poyraz ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Uzunkaya,  Artvin TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, Meclis Üyesi Özkan Öztürk,  Arhavi TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Kesim, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turgut Ataselim,  TOBB Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Görevlisi Mehmet Okan ve Odaların Genel Sekreterleri katıldı.

Borçka TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Mettürk ev sahibi olarak kısa bir açılış konuşması geçekleştirdi ve katılımdan dolayı diğer oda yöneticilerine teşekkür etti. Daha sonra Artvin turizminin geliştirilmesi, Coğrafi işaretli ürün sayısının artırılması, İl ve İlçelerdeki mevcut ekonomik durum, ekmek üretimindeki fiyat artışları ve 2022 yılında birlikte neler yapılabileceği hususlarındaki maddeler hakkında fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Turizm konusunda EMİTT Fuarına birlikte katılım sağlanması, Cumhuriyet Gemisi ve Cumhuriyet Treni Projeleri ile ilgili lobi yapılması, ekmek fiyatları ile ilgili un ve diğer ürünlerdeki artışın takip edilmesi, gelecek toplantının da Ocak ayı içerisinde Artvin TSO ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi hususlarında fikir birliğine varıldı.