YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 11:22   Güncelleme : 26-04-2021 11:33

ARTVİN’DE 23 NİSAN COŞKUSU

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıl dönümü Artvin’de coşkuyla kutlandı.

ARTVİN’DE 23 NİSAN COŞKUSU

Artvin Merkezde ki kutlama programı İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Çelenk sunma programı saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla tamamlandı. Programlar valilik makamına ziyaret ve telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti.

Programda günün anlan ve önemiyle ilgili konuşmalarını yapan Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK " İstiklalimizin sembolü olan Gazi Meclis'imizin 101'inci kuruluş yıl dönümünü ve tüm dünya çocuklarına armağan edilen çocuk bayramını kutlamanın sevinç ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. 23 Nisan 1920 tarihi milli varlığımızın en değerli ve gurur verici anlarından biridir. Bu tarihte kurulan ve milli mücadele dönemini en iyi şekilde yöneterek büyük zaferlere imza atan Meclisimiz, taşıdığı tüm değerleri itibariyle milli iradenin tecelligahı, İstiklal ve İstikbalimizin timsalidir. Egemenliğimizi sembolleştiren bu tarih her zaman ilham ve güç kaynağımız olacaktır. 23 Nisan, aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram olması hasebiyle de önemlidir... İnanıyoruz ki gençlerimiz ülkemizin 2023 ve diğer hedeflerine ulaşmasında büyük rol oynayacaklardır. Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye'si Ay Yıldızlı Bayrağına âşık nesillerin ellerinde yükselecektir. Bu düşüncelerle, Gazi Meclis'imizin 101'inci kuruluş yıl dönümünde başta TBMM'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, kurucu tüm üyelerini rahmetle yâd ediyor, Aziz milletimiz ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

Kutlama programı öğrencilerin okuduğu şiirler, röportajlar, anaokulu öğrencilerinin gösterileri, programa kardeş ülke Azerbaycan'dan katılan öğretmen Sevinç MİRZAYEVA ve öğrencilerinin okudu şiir,  masal kahramanları gösterisi, halk oyunları gösterisi ve öğrencilerin seslendirdiği şarkılar ile devam etti.

Türkiye-Azerbaycan "23 Nisan Masal Gecesi" Yapıldı

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Masal Gecesi" Türkiye ve kardeş ülke Azerbaycan'dan eğitimciler ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı.     Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte masal kahramanı kılığına giren Anadolu Masalları Öğretmenleri Filiz ÖZDEN (Kara Vezir), Canan ÖZDOĞAN (Küllü Fatma), Yeşim KILIÇOĞLU (Helvacı Güzeli) Sündüs ERİM (Nardiye Hanım), Fatma KANTAR (Limoncu Kız), Lütfiye ARSLAN (Suskun Sultan), Fatma ZENGİN (Bit Hatun), Kader DEMİR (Can Kız), Emine GEÇİN (Koca Nine) öğrencilere 23 Nisan için özel olarak hazırladıkları masalı anlattılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlamaları ilçelerde de gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Haber: Temel Okur