YEREL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 11:08   Güncelleme : 14-09-2021 11:10

Artvin’de Bir İlk: MODİFİYELİ BULUŞMA

Artvin’de esnaflık yapan otomobil aksesuarı satan Çağrı Yılmaz, Çoruh Kent Park etkinlik alanında farklı marka ve modellerde, modifiyeli araçların yer aldığı bir etkinliğe imza attı.

Artvin’de Bir İlk: MODİFİYELİ BULUŞMA

Yoğun ilginin olduğu organizasyonda, Artvin ve ilçeleri başata olmak üzere Rize ve Trabzon’dan gelen yüze yakın modifiyeli araba boy gösterdi. Etkinliği düzenleyen Çağrı Yılmaz, “yaklaşık 100 çeşit araba var hepsi birbirinden farklı marka. Artvin’de ilki başardık. Karadeniz de hiç yapılmamış bir organizasyonu Artvin merkez de yaptık” dedi. 

Otomobiller teknik donanımları, özel yapım egzozları, ışık ve yüksel desibelli ses sistemlerinin yanı sıra araç içi aksesuar ve döşemeleriyle de ziyaretçilerin beğenisini topladı. Etkinliğe 1974 model nostaljik ‘Murat 124’ model aracıyla katılan Salih Erçevik, aracını Antalya’dan aldığını belirterek, “Aracıma çok büyük emek verdim. Sevgiyle sabırla toparladım, yaptım. Koltukları deri döşeme yaptım twingo tavan yaptım sunroof diyorlar. Lastiğini, jantını her şeyini sıfırdan yaptım motorunu, Ses sistemi her şeye bedel Artvin biliyor. Başka bir şey anlatmaya gerek yok görüyorsunuz” ifadelerini kullandı.  Mustafa Kaya da “Küçüklükten 9-10 yaşında başladı bu hastalığımız o zaman heves oldu. Sanayilerde araba toplamakla geçti ömrümüz. Şimdi bunu aldım içini her şeyini kendimiz yaptık. Rötuşlarını, kozmetiğini her şeyini kendimiz yaptık. Bunu başka bir insan anlamaz sıfır bir arabaya binen insan anlamaz. Bunu gerçekten hisseden bir insan anlar. Bugün de bu fuara geldik iyi ki de geldik. Yeni insanlar, yeni arabalar tanıdık illa ki kıyaslama olacaktır elbette bizde bu yüzden geldik” şeklinde konuştu. Araçları görmeye gelen vatandaşlardan Ahmet Doğan,  “Artvin’de ilk defa oluyor bunların devamının olması taraftarıyım. Benim şahsi aracım yok ama modifiyeli araçlara karşı çok tutkuluyum. Her zaman da olsun istemişimdir. Allah imkân verirse tabi ki bizde alıp yapacağız. En ilgimi çeken 65 bin kilometre de orijinal Tofaş vardı 25 plaka Emrah abinin ikinci sahibi kendisi yani çok nadir kalanlardan en çok o ilgimi çekti harici tüm araçlar güzel hepsi bir birinden değerli” diye konuştu.

HATİCE DİLER