YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2022 13:28   Güncelleme : 28-04-2022 13:28

Artvin’e Gergin Siyaset Hakim

Artvin’e Gergin Siyaset Hakim

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanlığı geniş katılımlı iftar yemeği düzenledi. İftar sonrası açıklamalar yapan MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, önemli açıklamalar yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Artvin İl Başkanlığı Artvin halkına iftar yemeği düzenledi. Cumhur ittifakının temsilcilerinin de bulunduğu iftar programında konuşan MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, özellikle Artvin’de siyaset ortamının gerdirildiğini söyledi.

“Milletimizin Gösterdiği Teveccüh Baş Tacımızdır”

İftar programında partililere hitap eden MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, “Demokrasi çerçevesi içerisinde rekabetler yaşanabilir, siyaset kavgaları yapabiliriz, siyaset üstü tartışmaları yapabiliriz. En güzeli nedir fikirlerimizi projelerimiz, vatandaşlarımıza anlatmaktır iyi anlatan iyi oy alır. Milletimizin gösterdiği teveccüh baş tacımızdır” dedi.

Hedeflerinin 2023’de yine halkın yüzde 55’inin oyunu alarak Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçmek olduğuna vurgu yapan İl Başkanı Kılınç, Cumhur İttifakının devam edeceğine dikkat çekti.

“Herkese Kükreyen Bir Demirhan Elçin Var”

Artvin Siyasetine de değinen Serdar Kılınç, kentte siyasetin gerginliğini Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in siyaset anlayışına bağladı.

Son 3 yılda kentteki siyasi havanın 90’larda ki gergin siyasi havalardan daha kötü olduğuna vurgu yapan Kılınç, “Artvin'de siyaset o kadar girilmeye başladı ki ben Artvin'de 93’den beri esnaflık yapan biriyim.Köklü esnaflarla yetişmiş insanım.Ben Artvin'de 80'lerin sonrasındaki 90’lar dönemindeki gergin süreçlerde bile son 3 senedeki gerginliği yaşamadık. Artvin'de yapılmaya çalışılan herhalde özellikle gergin siyaseti takip ediyorum burada üzüldüğüm şudur; yollar istenildiği gibi yapılabilir burada kimse size fazla bir şey demiyor. Hükümet veya devlet kurumlarından bir talebiniz olduğunda kimse sırtını dönmüyor. Siz evinizdeki evladınıza veremediğiniz tepkiyi siyasette veya kurumlarda vermezsiniz. Çıkarsınız planlama yaparsanız planlamalarınızın doğrultusunda çalışmalarınızı altyapı üstyapı çalışmalarınızı yaparsınız. Ama Hasbelkader bir gün yolları yapıyoruz yeraltı su kaynakları giderleri de yapalım deme ile bu işler olmaz” diye konuştu.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçine de seslenen MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, Elçin’e “Artvin’i özünden koparma diyerek” “Geçmişte sessizce oturan Esnaf Sanatkârlar Başkanı olan Esnaf ve Sanatkârlar yanına gittiği zaman esnafla muhatap olan ama sessizce dinleyen bir Demirhan Elçin vardı. Bugünse herkese kükreyen bir Demirhan Elçin var. Ricamız şudur Artvin'i özünden kopartma siyasette ayrı olabiliriz birbirimize rekabetimizin karşılığını Artvinli hemşerilerimiz verecek Artvin de yaşayanlar verecek” diye seslendi.

“Biz Artvin'i, PKK'nın Yan Kuruluşlarına Hizmet Ettirecek Kadar Boş Bir Millet Değiliz”

PKK’nın yan kuruluşu olan HDP’nin Yeşil Artvin Derneğini önceki yıllarda ziyaret etmesi üzerine o dönem açıklama yaptıklarında birçok kesimin kendilerine tepki gösterdiğini fakat doğru bildiklerini söylemekten çekinmediklerinin altını çizdi.

HDP’nin Yeşil Artvin Derneğini ziyaret etmesini eleştiren ve Artvin’i PKK’nın yan kuruluşlarına hizmet ettirmeyeceklerini belirten Kılınç, “Düne bakıyorum yeşil Artvin derneğine HDP bir ziyaret yaptı. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir açıklama yaptık. Üzüldüğüm geçmiş dönemde bizim teşkilatlarımızda yer almış arkadaşlar bu yaptığımız açıklamanın karşılığında bize tepki koydu.Biz bunlara alışığız biz doğru bildiklerimizi söylemekten asla çekinmeyiz doğru bildiklerimizi yaşamaya çalışırız.HDP'nin ziyaretine ses çıkarmayıp bize seslenmek isteyenlere biraz akıllarıyla hareket etmelerini tavsiye ederiz.Biz Artvin'i, Artvinliler olarak PKK'nın yan kuruluşlarına hizmet ettirecek kadar boş bir millet değiliz.Şimdi hepsi yas tutsunlar Türk adaleti cezasını verdi. Buradaki çanakçı HDP’liler geldiği zaman ses çıkaramayanlar Cumhuriyetçi şehirde yaşıyoruz diye iddia edenler Atatürk'e hakaret edenlerle Atatürk'ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkmaya parçalamaya and içmiş, asırlarca proje ve fikirlerle Doğu ve Güneydoğu illerimizde ve Büyük şehirlerde çalışmalar yapan HDP ile yan yana gezen siyasi partilere ses çıkaramayanlar şunu unutmayın biz ne AtatürkçülüğümüzdenTürkMilliyetçiliğimizden vazgeçeriz, biz Türk milletiyiz” ifadelerini kullandı.

“Vatan İçin Ölürüz Ama Bugün Yaşayacağız”

Cumhur İttifakının birliğine de değinen Kılınç, Millet ittifakını eleştirerek, “Milliyetçi Hareket Partisinin buluştuğu Cumhur ittifakı masalarda köşelerde yer beğenmeyip de yuvarlak masalarda buluşmamıştır.Milliyetçi Hareket Partisi tarihinden bugüne kadar Türk milletinin nerede ne ihtiyacı varsa makam mevki herhangi bir beklentisiz direkt orada yer aldı. Gerekirse geçmişte can verdiğimiz gibi bugün de yarın da can veririz. Ama bugün can vermeyi düşünüyoruz biz bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni lider ülke hedefini götürmeyi düşünüyoruz. 2023'te 100 yıla sadece yetmeyecek Allah'ın izniyle 2053-2071’de şu koşan çocuklarımız torunları ile al bayrağımız ile ezan sesi ile tekrar bu coğrafyada yaşamaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER