YEREL
Giriş Tarihi : 21-01-2022 16:28   Güncelleme : 21-01-2022 16:28

Artvin’in Turizm Destinasyonu EMİTT Fuarında Tanıtılacak

Artvin’in Turizm Destinasyonu EMİTT Fuarında Tanıtılacak

Artvin Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan 9-12 Şubat tarihlerinde yapılacak EMİTT fuarına katılarak Artvin’in destinasyon merkezlerini tanıtacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kültür ve Turizm İl MüdürüÖznerBilmiş, “ibrikli iskelesi, ekoturizm yolu, gasronomi müzesi, Artvin markalı ürünler destinasyon merkezleridir. Bunların tanıtımını orada yapacağız” dedi.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Özner Bilmiş kentteki turizm potansiyelinden ve turistik alanlardan bahsederek şu ifadeleri kullandı: “Artvin İl Kültür Turizm Müdürlüğü olarak 2022 yılı içerisinde yapacağımız faaliyetler arasında en önemlisi EMİTTfuarına gideceğiz. 9-12 Şubat 2022 tarihlerinde gideceğimiz fuarda ilimizdeki yeni destinasyon merkezlerini insanlara anlatmak insanlara tanıtmayı hedefliyoruz. Yeni destinasyon merkezleri nelerdir, en başta ibrikli iskelesi su sporları üzerinde ibrikli iskelesinde vapur ya da tekniği ile turlar düzenlemekteyiz valiliğimiz ve özel idare koordinasyonunda. Bu konu ile ilgili de Sayın Valimize Artvin'in olarak çok teşekkür ediyorum, bize desteklerinden ve bu projeyi yürüttüğü için desteklediği için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Eko turizm yolu Ormanlı köyünde başlayıp Hatila Vadisi ne kadar yaklaşık 53 kilometrelik eko turizm yolu projesi bu Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından finanse edilmiş, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmüş ihalesi yapılmış ve bitmiştir. 2022 yılı içerisinde insanlar bu ekoturizm yolunda istedikleri zaman yürüyüşlerini bisiklet turlarını buralarda gerçekleştirebilecekler. Ayrıca gastronomi Müzesi ilimizde açıldı Artvin'deki mevcut ürünler Artvin'de geçmişe dönük neler var neler üretilmiş gastronomi ile ilgili ürünler nelerdir Bunların sergilendiği maket ve görüntü olarak sergilendiği bir müzemiz açıldı özel İdare tarafından faaliyet göstermektedir isteyen istediği şekilde ziyaret edebilir. Sayın valimizin çalışmaları ile yürütülen Artvin markalı ürünler ile ilgili merkezde Borçka Karagöl de Sarp sınır kapısında mağazalar açıldı Artvin ürünlerinin sergilendiği mağazalar bulunmaktadır.”

 

HATİCE DİLER