YEREL
Giriş Tarihi : 06-04-2022 10:35   Güncelleme : 06-04-2022 10:35

“Asgari Ücrete Ara Zam Kaçınılmaz”

“Asgari Ücrete Ara Zam Kaçınılmaz”

DP Artvin İl Başkan Yardımcısı Hakan Çil: "Asgari Ücrete Ara Zam Kaçınılmaz"

Demokrat Parti (DP) Artvin İl Başkan Yardımcısı Hakan ÇİL, artan hayat pahalılığı karşısında 4250 alan asgari ücretlinin geçinemediğini belirterek, yaz ortasında asgari ücrete ara zam yapılması gerektiğini söyledi.

Özellikle market, akaryakıt, kira ve ulaşım giderlerinin artış göstermesiyle asgari ücretlinin aldığı paranın adeta pul olduğunu aktaran Hakan ÇİL, bu konuda şikayetlerin her geçen gün arttığının altını çizdi.

Asgari ücretlinin gözünün yapılacak ara zamda olduğunu vurgulayan Hakan ÇİL, bu konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

Taraflı tarafsız tüm partilerin asgari ücrete yapılması planlanan ara zam konusunda ortak hareket etmeye davet eden Hakan ÇİL, aksi durumda işçinin artan enflasyon karşısında ezileceğini kaydetti.

Il başkan yard.HakanÇİL,işçiyi daha zor günlerin beklediğini de ifade ederek, şimdiden işçilerin haklarının korunması için gerekli adımların atılmasını da istedi.

Hakan ÇİL, millet ittifakının ülkeyi yönetmeye başladığı dönemlerde işçinin haklarının sonuna kadar korunacağını sözlerine ekledi.