YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2022 11:29   Güncelleme : 28-04-2022 11:29

Ata Tohumu Serasına Ziyaret

Ata Tohumu Serasına Ziyaret

Vali Yılmaz Doruk ve beraberindeki heyet ile birlikte, Tarım ve Orman Bakanlığının destekleriyle hayata geçirilen ‘Ata Tohumdan Sebze Fidesi Yetiştirme Serası’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının destekleriyle hayata geçirilen ‘Ata Tohumdan Sebze Fidesi Yetiştirme Serası’nı ziyaret eden vali Yılmaz Doruk çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Doruk’a eşlik eden Tarım ve Orman İl MüdürüNeşat Ulutaşda Ata Tohumdan Sebze Fidesi yetiştirme serasında incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerde Artvin Ziraat Odası Başkanı Köksal Portakal ve DOKA Artvin Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Berna Kiriş Turna'da hazır bulundu.

Proje kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Artvin Ziraat Odası Başkanlığı arasında yapılan protokoller kapsamında Seyitler Köyünde 504 metre karelik alana fide serası kuruldu. Fide serası 200 bin adet fide üretim kapasiteli olup Artvin Ziraat Odası Başkanlığı tarafından ata tohumlar kullanılarak domates, salatalık, biber, patlıcan gibi yerli tohumlarda fideler üretilecek.