YEREL
Giriş Tarihi : 09-04-2021 09:58   Güncelleme : 09-04-2021 10:06

ATATEPE’DE SİNEMA KEYFİ

“ÇORUH VİZYON” Artvin’de bir ilki gerçekleştirdi.

ATATEPE’DE SİNEMA KEYFİ

Atatepe’de gerçekleştirilen etkinliğe sinema sevenler yoğun ilgi gösterirken Çoruh Vizyon’a teşekkür ettiler.

Etkinlikte konuşan Kadir Çakıcı, “ Değerli sinema severler öncelikle uzaktan yakından gelen bütün konuklarımız hepiniz hoşgeldiniz. Bu heyecanımıza ortak olduğunuz için hepinize ayrı ayrı  teşekkür ediyorum. Biz bu projeye başlarken bu güzel şehrimize  farklı şeyler yapmanın derdindeydik. Nitekim Artvin Marina da Çoruh Ziplıne işletmemiz de Artvin’imize yakışır sonuçlar elde ettik. Artvin’imizin adını daha fazla duyurmak ve burada yaşayanlara özel bir sosyal aktivite alanı  sunmak istedik. Çok çabaladık ve sonunda ikincisini gerçekleştiriyoruz çok şükür. Bize inanan bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederiz. Tekrardan ayaklarınıza sağlık iyi seyirler diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Çakıcı, “Bugün burada dev araç sineması yapmayı düşündük. Gezgin olarak bir araç sineması düzenledik. Şu anda Artvin’imizin çeşitli yerleri her zaman her şekilde çok güzel. Devasa büyüklükte ki dünyanın en büyük Atatürk heykelinde açılışımızı bu şekilde tamamlamak istiyoruz. Radyo frekans cihazıyla bu imkanları sağlayarak, açık sinemamız, açılışımızdan sonra hizmet vermeye devam edecek. Araçlarımız bir öndeki araca mesafe olacak şekilde ayarlama yapıyoruz. Ve radyo frekans cihazımızı, aracın içerisindeki radyodan, dev ekran haline yansıtarak bu şekilde seyir haline geliyor. Bütün sinema severlerimizi bekliyoruz. İzin mevzusuna gelirsek dokuza kadar olan yasak kısıtlaması için şu anlık iznimizi almış bulunmaktayız. Seyircilerimiz görüntüyü dev ekrandan izleyecekler sesleri ise kendi radyolarından duyacaklar. Pandemiyle ilgili biliyorsunuz durumlar kötüye gidiyor bu yüzden bizde halkımızı biraz da olsa rahatlatmak için araçla sinema yapmayı düşündük. Şu anda esnaf olarak kısıtlı bir durumda olduğumuz için dev ekranda bir yansıtma yapsak, herkes pandemi kurallarına uygun bir şekilde aracında otursa, bizde bunun frekans sistemiyle sesini alsak, izlemesini de mesafeli bir şekilde aracın içerisinde izleyerek ve güzel bir görüntü elde ederek yapsak diye düşündük. Bu şekilde vatandaşlarımızın sinemasını izlemesine yardımcı olduk. Şu anda açılış için çoğun bir ilgi var. Sosyal medya hesaplarından sürekli arayan insanlar var. Günden güne baya büyük bir kitle elde ediyoruz. Pandemi yasaklarından dolayı herkesi buraya alamadık. Büyük bir kitle gelmeye başladı, yavaş yavaş yayınlarımızı yapacağız, yeşil çamdan vizyon filmlerimizi vereceğiz, sağ olsun bu konuyla ilgili destek veren büyüklerimiz var teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Ediz’de “Artvin’in Murgul ilçesindenim, Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin burada olmasının da araya katarak bu bölgeyi özellikle seçtik. Hem burası geniş bir alan olduğu için hem de bizim kapasitemiz de yüz araç o yüzden burayı tercih ettik. Açılışımız burada yapıyoruz. Sistem projeksiyon cihazımızı yedi metre yükseklikte olan büyük sinema perdemize yansıtarak yerden araçlarımızı muntazam bir şekilde diziyoruz. Radyo frekansıyla, araçların bağlanmasıyla bu şekilde filmin sesini de araçların içine aktarıyoruz.” Dedi.

Açık Hava Araç Sineması için Murgul ilçesinden gelen Oğuzhan avcı ise “Çoruh vizyon olarak güzel bir etkinlik yapmışlar. Artvin’imiz için gerekliydi çünkü şu pandemi döneminde  insanlar evlerinde sıkıldı, bunaldı sosyal mesafe kuralı çok güzel maskelerimizle birlikte araçlarımız da mesafe var  güzel bir etkinlik oldu. Kaç zamandan beri evin içinde tıkandık bunaldık neticesinde. Güzel bir etkinlik oldu bizim için. Böyle bir etkinliği duyunca da Murgul dan Artvin’e gelip aracımızda birlikte film izlemeye geldik çok uzun zamandır böyle bir etkinlik olmadı bunun olması çok iyi oldu. Bize değişiklik kattı” diye konuştu.

Ayşe ÖZDER