YEREL
Giriş Tarihi : 30-12-2022 13:38

“Atatürk anıtı meydanda yerini alacak”

“Atatürk anıtı meydanda yerini alacak”

Yusufeli Belediyesi Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinde çıkan “ koskoca ilçeye yer buldular Atatürk’e bulamadılar ve Atatürk anıtı suya mı gömülecek” haberleri hakkında belediye başkanlığı tarafından iddiaları yalanlayan açıklama yapıldı.

Belediye tarafından yapılab açıklamada, “2013’te Atatürk Anıtı olmayan ilçeye “Yusufeli Atatürk Anıtını” kazandırdığımız gibi 2023’te de gelecek vizyonumuza uygun anıtımız Yusufeli Şehir Meydanında yerini alacaktır” denildi.

Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlgili haberlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Halit Paşa (Karsıalan) ve Kazım Karabekir’e ait olan “Yusufeli Atatürk Anıtı’nın” eski ilçede hurdacılara bırakıldığı, kaderine terk edildiği gibi mesnetsiz ifadeler yer almaktadır. Bahse konu gazetelerde 28 Aralık tarihli çıkan yalan ve karalama niteliği taşıyan haberler hakkında Yusufeli Belediye Başkanlığımız tarafından açıklama gereksinimi hasıl olmuştur. İlgili haberlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Halit Paşa (Karsıalan) ve Kazım Karabekir’e ait olan “Yusufeli Atatürk Anıtı’nın” eski ilçede hurdacılara bırakıldığı, kaderine terk edildiği gibi mesnetsiz ifadeler yer almaktadır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kahraman silah arkadaşlarına ait olan “Yusufeli Atatürk Anıtı “Belediyemiz tarafından 2013 yılında yaptırılarak yerlerine yerleştirilmiş ve sayısız törene ev sahipliği yapmıştır. Kamu kurumlarının yeni ilçeye taşınmış olmasına rağmen Yusufeli Belediyesi eski ilçe merkezinde hizmet vermeye devam etmektedir. Hal böyle iken “Yusufeli Atatürk Anıtının” geride bırakılması gibi bir durum da söz konusu değildir. Yeni ilçe merkezinde Belediye hizmet binasının ön tarafında yer alan bölge de yeni bir “Şehir Meydanı” çalışması Belediyemiz tarafından yürütülmektedir. Eski ilçe merkezimizden çıkartılan “Yusufeli Atatürk Anıtı” Belediyemiz tarafından yapılacak olan müzede sergilenmek üzere yeni binamıza nakledilmiştir.2013’te Atatürk Anıtı olmayan ilçeye “Yusufeli Atatürk Anıtını” kazandırdığımız gibi 2023’te de gelecek vizyonumuza uygun anıtımız Yusufeli Şehir Meydanında yerini alacaktır.Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk ilkelerine ters düşen hareketlerin odağında olan kişi ve siyasi partilerin yalan, yanlış ve karalama haberler ile kurumumuzu zan altında bırakmaya çalışmaları son derece komiktir. Cumhuriyetçiliği ve Atatürk’e olan sevgi ve saygıyı öğretecek son kişilere çağrımızdır; Yusufeli’ni, Atatürkçülüğü ve Atatürk sevgisini onlardan öğrenmediğimiz gibi bugünden sonra da onlara bırakacak değiliz.”

Sariye TOPALOĞLU

Gündem ArtvinGündem Artvin