YEREL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 11:02   Güncelleme : 05-06-2021 11:05

Atık ürünlerden evlere aksesuar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Artvin Gençlik Merkezi’nde düzenlenen sergide Gökçen Yalçın 7 yıldır halk eğitim merkezinde kurs hocalığı yaptığını belirtti.

Atık ürünlerden evlere aksesuar

7 yıldır halk eğitim merkezinde usta öğreticilik yapan Gökçen Yalçın yaptıkları ürünlerin tamamen atık ve geri dönüşüm ürünlerinden olduğunu açıkladı.

Atık ürünlerden aksesuar yaptıklarını ifade eden Yalçın; “ Halk eğitim merkezinde 7 yıldır kurs hocalığı yapıyorum. Yaptığımız ürünler tamamen atık ürünler ve geri dönüşüm ürünlerinden yapıyoruz. Yani pet şişe, kağıt, karton gibi ürünlerden aksesuarlar yapıyoruz.  Bu ürünleri geri dönüştürerek aksesuar olarak kullanıyoruz.

Sehpalarımızı kağıttan yapıyoruz. Kağıt hamuru çalışıyoruz. Kağıt sararak sehpalar yapıyoruz. Yaptığımız ürünleri satma girişiminde bulunmuyoruz. Ancak satsak iyi olur ve talepte olursa mutlu oluruz. Ancak şu dönemde pandemi nedeniyle insanlarda para yok.

Atık kağıtların çevre kirliliği yapmasındansa bu şekilde aksesuar yaparak tekrardan ekonomiye kazandırdığını ifade eden Yalçın, yeniden dönüştürerek kullanılır hale getiriyoruz. Atık ürünleri bu şekilde değerlendirerek ekonomiye katkı yaptığımızı düşünüyorum. Evimizi süslemek içinde çok güzel ürünler elde ediyoruz. Kırılan tabloları atık kağıtlarla çerçevelerini yenileyebiliyoruz. Biz atık olan hiçbir şeyi çöpe atmıyoruz. Her şeyi değerlendirerek geri dönüştürüyoruz. İnsanlarında bu konuda duyarlı olmalı hiçbir şeyin çöp değil her şey geri dönüştürülebilir ve hayata kazandırabilir diye düşünüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.