YEREL
Giriş Tarihi : 12-01-2022 09:56   Güncelleme : 12-01-2022 09:56

Bahadır Basa Çoruhspor’da

Bahadır Basa Çoruhspor’da

Artvin Çoruhspor Yeni Teknik Direktörü İle Yoluna Devam Edecek

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Artvin Çoruhspor ligin ikinci yarısına Artvinspor formasını da terleten teknik bakımdan tecrübeli Bahadır Basa ile devam edecek.

Artvin Çoruhspor BAL liginde verdiği mücadelede ligin ilk yarısını lider tamamladı. İkinci yarıya yeni bir teknik heyet ile girme kararı alan kulüp, Bahadır Basa ile imzaları attı.

Dün sabah Artvin’e gelen ve ayağının tozuyla imza atıp antrenmana çıkan Teknik İnsan Bahadır Basa, futbol hayatından bahsederek “19 senedir profesyonel olarak çalışıyorum, Rizespor’da başladım, Rizespor’da forma giydim sonrasında İstanbul'da forma giydim. 1 sene sonrasında askerliğin dolayısıyla Artvinspor’a transfer oldum burada 4 sene kaldım. Çok iyi günlerim geçti sevdiğim bir kulüp. Buradan Zonguldak'a gittim oradan Erzurumspor’a gittim sonrasında Kars'a gittim ve tekrar Artvinspor’a gelip bir sene burada kaptanlık yaptım. Ardından Pazar Spora gittim. Sonrasında kursa gittim Murgul Bakır Sporu 3’ncü lige çıkarttım, sonra Ardeşen sporu 3'ncü lige çıkarttım, Pazar spor’da altyapı sorumlusuydum” dedi.

“Artvin söz konusu olduğu an hiçbir şey düşünmeyip direkt sahaya çıkarız”

İmzayı attıktan sonra duygularını paylaşan Basa, Artvin söz konusu olunca hiçbir şeyi düşünmeyip sahaya çıkılacağını söyleyerek, Çoruhspor ile anlaşma imzalamanın verdiği mutluluğu dile getirdi. Teknik Direktör Basa, şampiyonluğun zor olmayacağını söyleyerek, “Bu sezon başı İstanbul'a yerleşmiştim sayın başkanımız davet etti bizleri Artvin söz konusu olduğu an hiçbir şey düşünmeyin direkt gelir sahaya çıkarız. Elimizdeki kadromuzda ki 5-6 futbolcu gönderdik, yeni futbolcular alacağız almak için çalışmalar gösteriyoruz. Tabii ki her kulübün hedefi şampiyonluktur şu anda lider takımın hocası pozisyonundayız iyi de fikstürümüz var. Futbolcu kardeşlerimizle birlikte iyi çalışırsak görevi layıkıyla yaparsak öncelikle çok koşarsak sahada giden arkadaşları gelen arkadaşları aratmayacak pozisyona gelirsek şampiyonluk çok zor bir olay değil” ifadelerini kullandı.

“Artvin Benim İkinci Memleketim”

Tekrar Artvin’de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Basa, “2002 yılında Murgul Bakır Spor kulübünü kramponsuz, eşofmanız şampiyon yaptım üçüncü lige çıkardım.Murat başkan bana telefon açtıktan itibaren uçarak Artvin'e geldim. Artvin benim ikinci vatanım.Ben bunu her yerde diyorum Artvin'i ne kadar sevdiğimi. Artvin'den giderken de Artvinspora katkı yaparak gittim Bartın spora gitmiştim o zaman 1. ligde oynayan takıma gitmiştim kulübüme belli bir para kazandırıp gittim çünkü dedim ya Artvin benim ikinci vatanım çok sevdiğim bir ilimiz halkla iç içeyim ben burada Artvin çok seviyorum onlar beni çok seviyor.Niçin, Artvin'de kaldığım süre içinde ben hep dürüstçe futbol oynadım insanla iç içe oldum herkese saygı duydum ve saygı gördüm. İstanbul'da askerdim rahmetli Emin Özgün belediye başkanı İstanbul'dan beni çağırdı dedi Bahadır Artvin'e geliyorsun beni o zaman Hopaspor istedi Giresun istiyordu onlar ikinci ligdeydi Artvin 3. ligdeydi ben Artvin'in birinci ligde biliyordum. Tamam, geliyorum başkan dedim Artvin'e geldim ve çok mutlu oldum 4 senede burada hizmet verdim. Bugün ilk antrenmanına çıkacağım çok izlemedim, rakiplerin analizini yaptım” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER