YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 10:39   Güncelleme : 26-05-2021 10:39

BAKAN’DAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay beraberindeki heyetle birlikte 24 Mayıs Pazartesi günü Sarp Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulunarak buradaki faaliyetler hakkında bilgi aldı.

BAKAN’DAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

T.C. Artvin Valisi Yılmaz Doruk tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay sahada yapılan incelemeler sonrasında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Başkan Yardımcıları Okan Poyraz ve Şükrü Aydemir’in hazır bulunduğu toplantıya Gümrük Muhafaza Genel Müdürü Murat Yaman, Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Recep Bilgin, Kemalpaşa Kaymakamı Recep Gündüz, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı ve diğer yetkililer katıldı.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı  Rıza Tunahan başkanlığında gelen heyet ile görüşerek Sarp kara hudut kapısında nakliyeci ve ihracatçılarımızla ilgili yaşanan sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi verdi.