YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 10:51   Güncelleme : 17-06-2021 10:51

Balkaya basınla buluştu

Artvin AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı seçilen Murat Balkaya basınla bir araya gelerek projelerini anlattı.

Balkaya basınla buluştu

MURAT Balkaya; “ mizacım sert, dobra konuşan, korkusu olmayan, saklayacak bir şeyi olmayan biri olduğum için duygularımı da yaptıklarımı da doğrudan söyleyen biriyim” dedi.

Yaptığı açıklamada; “ 1976 doğumluyum, 3 çocuk babasıyım. Uzun yıllar siyasetin içerisindeydim. Hopa’da 2011 den sonra başkan yardımcısı olarak görev yaptım. İlçe başkanlığı için benim bir düşüncem olmasa da teşkilatımız beni münasip gördüğü için bende kabul ettim. İç içe geçmiş güçlü bir teşkilata sahibiz. Ben mizacım sert, dobra konuşan, korkusu olmayan, saklayacak bir şeyi olmayan biri olduğum için duygularımı da yaptıklarımı da doğrudan söyleyen biriyim. Bu bundan sonra da böyle olacak. Belki bu bana zaman zaman zarar vereceğini de biliyorum.

Kemalpaşa’ya yapılan yeni yatırımları tek tek takip ediyorum. Her şeyini biliyorum. Bana isteyen gazeteci, isteyen vatandaş ne sorarsa sorsun bildiğim doğruyu söyleyecek durumdayım. Kemalpaşa ile yapılması gereken her şeyi ben yapacağım. Ben zamanımdan vereceğim, ekonomik olarak da gerektiği yerde kendi cebimden harcayacağım, bürokrasiyi her şekilde ağırlayacağım, bürokratlarla ikili ilişkilerimiz gayet iyi bunu iyi kullanacağım.

Kemalpaşa’da yatırım yapacak olan yok, arazi yok. Kemalpaşa’nın beklentisi çok, toplumun beklentisi çok yeni ilçe olduk, çok güzel bir konuma sahibiz. Doğru dürüst sosyal alanımız yok. Bizim ilk olarak yapacağımız devletin kurumlarının henüz Kemalpaşa’da olmayan kurumların buraya gelmesini sağlamak olacak. Ben inanıyorum ki hem İstrafil Kışla hem de Erkan Balta orada olduğu sürece ciddi anlamda birlikte olduğumuz bürokratlarımız var. Onları da bürokratlarımızı da kullanarak Artvin’e Kemalpaşa ilçemize istediğimiz yatırımı alacak düzeydeyiz. 

Kemalpaşa’mızın hastanesi yok, okullarımız sıkıntılı, okullarımızdaki eğitim düzeyleri biraz daha düşük. Çünkü öğrenci sayısı az olduğu için böyle bir sorunumuz var. Ancak spor salonumuz olacak, konferans salonumuz olacak,32 derslik bir okulumuz olacak. Okul işini o şekilde çözeceğiz. Benim olmazsa olmazlarımdan spor lisesi veya turizm lisesi veya fakülteleri açmak istiyoruz.

Önceki başkanlarımız çalışmalar yapmış, daha önceki arkadaşlarımızda çalışmış, gitmiş gelmiş ve tam pişmiş o da bize denk geldi. Bunların temelini attırmak bana nasip olacak. 4-5 tane proje yapılacak şimdi spor salonumuz bitecek. İnşallah bu sene spor salonun temelini atacağız. 2 tane okulumuz olacak, konferans salonumuz olacak, stadyum alanı için dolgu alanı gerekiyordu futbol sahası için bir çalışma yapılacak. Hastaneyle ilgili en kritik olan şey, Sağlık il müdürlüğünden, Hopa’daki poliklinik sayısından buradaki döner sermayenin kazancından, oradaki doktorların neden durup neden durmadığından bir sürü araştırma yaptım.

Kemalpaşa’da 40 yataklı hastane yapılması Kemalpaşa ilçesi fazla olur, devlete de külfet olur. Örneğin Arhavi hastanesinin çok işlemediği biliniyor, Ardanuç hastanesi de aynı şekilde az işliyor. Sağlık il müdürlüğü ile istişare ederek 7/24 saat açık olacak aile hekimliği, toplum sağlığı ve 112 si, tomografisi, röntgeni, müşade odaları, acil servisi olan bir yer yapalım dedik. Zaten şuan Hopa Hastanesi’nde yatan Kemalpaşalı sayısı da çok düşük.  Hastaneyle ilgili şuan olduğu yerle karar kıldık, orasıyla ilgili proje çalışıyor. 2000 metrekare kapalı alanlı 2 veya 3 katlı bir şey yapılacak, yanında da bir tane aile hekimliği var. Bence Kemalpaşa’nın 5 sene ihtiyacımız olmayacak. Büyük hastanenin, büyük doktorların olmasını hepimiz isteriz. Ancak bunların olması içinde oluşması gereken şartlar var. Büyük doktorun gelmesi için belli şartlar var, büyük hastane için nüfus çokluğu gibi gereken şartlar var”  açıklamalarında bulundu. 

Murat Balkaya ve yönetim kurulu basın mensuplarıyla yaptıkları kahvaltıdan sonra çektirdikleri hatıra fotoğrafından sonra program son buldu.