YEREL
Giriş Tarihi : 30-05-2022 11:41   Güncelleme : 30-05-2022 11:41

“Başarımı Artvin’e Armağan Ediyorum”

“Başarımı Artvin’e Armağan Ediyorum”

Milli Atlet Talat Alkan 6. Uluslararası Giresun Yarı Maratonunda 45-55 yaş 21 metre yarışında 1’inci oldu.

Artvinli Milli Atlet Talat Alkan, 5 yıldır katıldığı ve her yıl 2’nci olarak döndüğü 6. Uluslararası Giresun Yarı Maratonunda 45-55 yaş 21 metre yarışından bu yıl birinci olarak Artvin’i bir kez daha gururlandırdı.

Ayağının tozuyla gazetemize konuşan Milli Atlet Alkan, bu yıl birinci olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Maratona hazırlanma sürecinden bahseden Alkan, “Tabi maratonlara hazırlanmak kolay değil. Kış sezonu zor bir hazırlık dönemi geçirdim. Artvin’e bu yıl çok kar düştü o yüzden çok da iyi hazırlanamadım. Giresun maratonunu seviyorum.  6’ncısı düzenleniyor ben 5 yıldır katılıyorum. Her sene 45-55 yaş grupları arasında ikinci oluyordum bu sene birincilik nasip oldu. Bunun için mutluyum. Tüm beni sevenlere ve Artvin halkına armağanediyorum” dedi.

Alkan, “12 Haziran’da Şerife Bacı yarı maratonu var. Birincisi düzenlenecek oraya davet edildim. İnşallah sponsor bulursak oraya da gitmeyi planlıyorum” diye konuştu.

Genç atletler de yetiştirdiğini aktaran Alkan, “Okullarda birçok öğrencilerim var. Amacımız Artvin’de hem çocukları kötü alışkanlıklardan alıkoymak hem güzelahlakı öğretmek hem de yetenekli öğrencileri keşfedip milli takımımıza kazandırmak. Amacımız bu, bu yönde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER