YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 11:48   Güncelleme : 31-12-2021 11:48

Basın Emekçilerinin De Yeni Yılı Kutlu Olsun

Basın Emekçilerinin De Yeni Yılı Kutlu Olsun

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan, Yeni Yıl Kutlama Mesajı Yayımladı.

Alkan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına yayımladığı mesajda, 2022 yılının güzelliklerle dolu güzel bir yıl geçirilmesini diledi.

Acısıyla tatlısıyla bir yılın geride bırakıldığını, yeni bir umut, yeni bir sevgi ve hoşgörüyle dolu bir yıl dileğiyle yeni yıla girileceğini ifade eden Alkan, "Yeni yılda birlik ve beraberliğimiz daha da güçlenerek devam edecek, halkımız daha mutlu, daha huzurlu ve güvenli günler yaşayacaktır. Yeni yılda, sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hâkim olmasını, 2022 yılının tüm basın camiasına, Artvin halkına, milletimize, insanlığımıza ve dünyaya huzur ve mutluluklar getirmesini diliyoruz. Mutlu, sağlıklı ve huzur dolu bir yıl dileğimizle yeni yılınızı kutluyoruz” dedi.

Alkan mesajında son dönemlerde özellikle Artvin’de artış gösteren covid-19 pandemisi ile ilgili de şu ifadeleri kullandı: “Biliyorsunuz 2020 yılının Mart ayından beri daha önce benzerini yaşamadığımız zamanlar geçirdik. Hiçbirimizin alışkın olmadığı yeni bir hayat düzenine girmek zorunda kaldık. Alışkın olmadığımız bu yaşam şekline yeni normalleşme dedik ve buna ayak uydurmaya çalıştık. Dünya olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Bir kere daha maske mesafe hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Aşısı tam olmayan vatandaşların aşılarını ihmal etmemelerini rica ediyorum. Bu hastalıktan kurtulmanın tek yolu aşı ise lütfen bunu dikkate alalım.”

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Alkan, yeni yılın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün habercisi olduğunu aktararak, “Şimdiden basın camiasında çalışan mesai harcayan gecelerini gündüzlerine katan en doğru haberi en adil şekilde yapmaya gayret eden başta Artvin’de çalışan basın emekçileri olmak üzere hepsinin bu özel gününü kutluyorum. Yeni yıl en çok basın emekçilerimize kutlu olsun” diye konuştu.

HATİCE DİLER