YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 11:45   Güncelleme : 17-06-2021 11:48

Basın İlan Kurumundan Artvin de Bir Dizi Ziyaret

Basın İlan Kurumu Trabzon İl Müdürü ve Artvin sorumlusu Ali Nuhoğlu bir dizi ziyaret kapsamında Artvin’e geldi.

Basın İlan Kurumundan Artvin de Bir Dizi Ziyaret

Basın İlan Kurumu Trabzon İl Müdürü ve Artvin sorumlusu Ali Nuhoğlu Artvin Gazeteciler Dernek Başkanı Zeki Alkan, Gazeteciler İsmet Başar, Orhan Şengün ve Okan Sezgin, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt'u ziyaret etti.

Basın İlan Kurumu bölge müdürünün 3 günlük Artvin programında ilk gün sahil ilçeleri olan Arhavi Hopa ve Kemalpaşa'da bir dizi ziyaretlerde bulunuldu.

Arhavi’de Ticaret Odası, Belediye Başkanlığı ve İcra Müdürlüğü ne gidildi.

Hopa ve Kemalpaşa'da ise sadece belediye başkanlıkları ziyareti yapıldı.

İlk gün programının devamında Borçka ilçesinde İcra Müdürlüğü, Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Borçka Belediye Başkanlığı ziyaret edildi.

Akşam Artvin Merkez'de konaklayan Nuhoğlu'nun ikinci gün programı da oldukça dolu geçti.

İkinci gününde ilk olarak Artvin Belediye Başkanlığı devamında Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Artvin İcra Müdürlüğü, Adalet Komisyon Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, Artvin Çoruh Üniversitesi Genel Sekreterliği, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Milli Eğitim Müdürlüğü ve Baro Başkanlığı ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ziyaretlerin tamamında yapılan görüşmelerde il merkezi ve ilçelerde bulunan Basın İlan Kurumu'nun bünyesinde yer alan gazetelerin çalışmaları ve bu gazetelere yapılabilecek olan ilan ve reklam paylaşımları konusunda yöneticilere bilgiler aktarıldı

195 sayılı kanun çerçevesinde il genelinde 14 adet gazetenin bulunduğunu ve bu gazetelerin sorumlulukları yerine getirmek için ciddi anlamda bir formalite ve  Bürokratik işlemlerden geçtiğini ayrıca gazetelerin çalıştırdıkları kişi sayısı açısından ciddi bir istihdam oluşturduğunu dile getiren Basın İlan Kurumu bölge müdürü yerel gazetelerin tarihi arşiv ve belge niteliğinde olduğunu bu nedenle de gazetelerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurguladı. Burada sadece dikkat edilmesi gereken noktanın ise merdiven altı denilebilecek zaman zaman çıkan yayınlara itibar etmemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Basın İlan Kurumu Bölge Müdürü ve beraberindeki il merkezinde günlük olarak yayınlanan Artvin'de haber ve Gündem Artvin adlı gazetelerin ortakları yapmış oldukları ziyaretlerde resmi ilan yayınlanması ve kamu tüzel kişiliği taşıyan kurumların reklam yayınlanması Bayram ve özel gün reklamları ile ilgili mesajların Basın İlan kurumunun otomasyon sistemi üzerinden okuyucuya ve vatandaşa doğru bilgi aktaran yayınlar vasıtasıyla yapılması gerektiği vurgulandı. Bu kurumların yöneticileri ile yapılan ziyaretlerde elde edilen veriler pozitif yönde olacağı belirtildi.