YEREL
Giriş Tarihi : 18-04-2022 10:38   Güncelleme : 18-04-2022 10:38

Basın Mensuplarına Ziyaret

Basın Mensuplarına Ziyaret

İYİ Parti üyesi ve Artvinli iş insanı Hamza Gezmiş Artvin Gazeteciler Cemiyetini ve Artvin Faal Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

İYİ Parti üyesi ve Artvinli iş insanı Hamza Gezmiş Artvin Gazeteciler Cemiyetini ve Artvin Faal Gazeteciler Derneğini ziyaret etti. Ziyareti sırasından Gezmiş’e Merkez İlçe Başkanı Murat Bilir ve parti üyeleri eşlik etti.

Gazeteciler Cemiyetinde, basın sektörünün sorunlarını sahada çalışan basın emekçilerinden dinleyen Gezmiş, bir dönem basın sektöründe çalıştığı için gazetecilerin sektörde yaşadığı sıkıntılara uzak olmadığını aktardı.

Ülke gündemine de değinen Artvinli iş insanı Hamza Gezmiş, gençleri önemsediğini ve onların geleceği için siyasete atılmaya karar verdiğini dile getirdi.

Gezmiş, gazetecilik mesleğine duyduğu saygıya değinerek, “Toplumun her kesimine temas ettiğiniz için sizlerin yaptığı iş oldukça değerli. Bu temaslardaki genel problemler, beklentiler nelerdir noktasında, amacımıza ulaşma noktasında sizlerden gelecek olan veriler çözüm üretme konusunda çok katkı vereceğini düşünüyorum. Yaptığınız işe çok saygı duyuyorum. 20 yıllık ak parti hükümetinin basın üzerindeki baskısı etkisi çok fazla. Kelle koltukta çalışılan meslek haline geldi basın sektörü. Bu anlamda dirayetli durduğunuz için Artvin’i temsiliyet noktasında güzel işlere imza attığınız için teşekkür ediyorum. Çokta başarılı buluyorum” dedi.

Sohbet havasında gerçekleşen her iki ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Hamza Gezmiş Kimdir

İlköğrenimini Murgul’da tamamladıktan sonra lise eğitimine Ankara Batıkent Lisesinde, Lisans eğitimini Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde; Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümünde yapmış ve doktora çalışmalarına devam etmektedir.Murgul Bakırspor’da başladığı futbol hayatına 1999 yılında Akçaabat Sebatspor’la profesyonel olarak devam etti. 17 yıl boyunca Süper Lig ve TFF 1. Lig başta olmak üzere; Akçaabat Sebatspor, Bulancakspor, Karşıyaka, İstanbulspor, Orduspor, Sakaryaspor, Kartalspor, Göztepe, Şanlıurfaspor, Sarıyer takımlarında forma giymiştir.2018 yılında Paris Saint-Germain Futbol Akademisi Türkiye’de Baş Antrenör olarak göreve başlamış ve 5.000’den fazla sporcunun sportif, sosyal, akademik eğitimine katkı vermiş/vermektedir.

2021 yılında Artvin’de kurduğu şirketle iş hayatına atılmış ve memleketinde istihdam yaratılmasına katkı vermeye devam etmektedir.Avukat Gülin Akbaba Gezmiş ile evli, Kayra, Kuzey ve Kafkas adında üç çocuk babasıdır.

 

HATİCE DİLER